1 marca komedia obyczajowa z Mariuszem Węgłowskim i Michałem Milowiczem, „Święty”, powraca z premierami w paśmie od poniedziałku do czwartku o godz. 20 w Czwórce.

W nowych odcinkach w życiu niektórych bohaterów serialu zajdą radykalne zmiany, pojawią się nowe a także dawno nie widziane postaci, nie zabraknie też uczuciowych wzlotów i upadków.

Sezon rozpocznie spektakularna akcja ratunkowa uwięzionych na plebanii bohaterów. Zobaczymy, komu zawdzięczać będą swoje ocalenie, co z tego wyniknie oraz co stanie się ze sprawcą, Pielgrzymem (Wienio). Białach (Mariusz Węgłowski) nadal będzie tematem plotek, choć, jak się okaże, niekoniecznie nieżyczliwych, a na dowód sympatii dostanie wyjątkowo przyozdobiony sweter. Mikołajowi uda się także bardziej zbliżyć do Laury (Anna Iberszer), jednak jego rywal, Kordas (Michał Milowicz) nigdy nie próżnuje, a w dodatku potrafi wykorzystać każdą swoją przewagę. Niestety nad jego biznesem zaczną zbierać się czarne chmury i pojawi się widmo katastrofy finansowej. Czy Kordas, bądź co bądź wytrwany gracz, przełamie złą passę? Dla Luizy (Klaudia Sokołowska) rozpocznie się nowy rozdział w życiu, związany z podjęciem studiów i przeprowadzką.

Lucjan (Mariusz Gagatek) przeżywać będzie miłosny dramat z powodu Gwiazdy (Magdalena Wróbel), a próby odreagowania frustracji w jego wydaniu powodować będą ciągłe zamieszanie. Tym większe, że będzie miał wsparcie swoich kompanów z Klubu Kawalera, z Wróblem (Kazik Mazur) na czele, których nawet Gospodyni (Jolanta Niedźwiecka) nie jest w stanie przywołać do porządku. Sercowe problemy organisty boleśnie odbiją się także na Księdzu Wincentym, a nawet na jego bracie bliźniaku, Januszu (w obu rolach Sasza Reznikow), który zresztą też nie będzie tu bez winy.

Tymczasem Michał (Edi) kupi wreszcie zaręczynowy pierścionek dla Czarnej (Pamela Płachtij), na posterunku Żbikowski (Wojciech Dąbrowski) i Magda (Elżbieta Trzaskoś) będą mieć wsparcie w postaci nowego posterunkowego Jakuba Kosa (Mateusz Dymidziuk) a do Uroczyska powróci dawny ochroniarz Kordasa, Zibi (Michał Karmowski) oraz wielki wielbiciel kobiet, Fabio (Alessandro Curti).

Odc. 77 – emisja: poniedziałek, 1 marca, godz. 20

Magda zapoznaje się z nowym współpracownikiem. Obawia się, że zostanie przez niego zastąpiona. Tymczasem do baru przybiega Kiliński z niepokojącą wiadomością. Mikołaj i Michał natychmiast jadą na plebanię. Po drodze informują o wszystkim Magdę i Kubę. Na plebanii zostaje przeprowadzona akcja ratunkowa. Żbikowski dokonuje aresztowania sprawcy. Zarina tłumaczy całą sytuację. Wyjaśnia, czego Pielgrzym Mirek poszukiwał w Uroczysku i jak się o tym dowiedział. Kordas zostaje zaproszony na uroczystą galę. Postanawia zabrać ze sobą Luizę.

Odc. 78 – emisja: wtorek, 2 marca, godz. 20

W starostwie zjawia się ekipa antyterrorystyczna i dokonuje zatrzymania. Tymczasem na komisariacie policjanci napotykają nie lada problem. Jak go rozwiążą? Kordas zamartwia się o rozmowę kwalifikacyjną na studia Luizy. Jednak szybko okazuje się, że ma więcej powodów do niepokoju niż szkoła córki. Na plebanii koniec remontu. Białach, Michał i Wróbel zostają hojnie ugoszczeni w podziękowaniu za pomoc. Gwiazda udaje się na badanie kontrolne do Laury. Chce się upewnić, że nie ucierpiała po traumatycznym zdarzeniu i może kontynuować swoją karierę. Lucjan zaprasza Gwiazdę na romantyczną kolację. Nie spodziewa się jednak takiego zakończenia randki.

Odc. 79 – emisja: środa, 3 marca, godz. 20

Zraniony Lucjan domaga się sprawiedliwości za złamane serce. Wyzywa na pojedynek zdezorientowanego Michała. Kordas próbuje rozwiązać problemy finansowe przetwórni, jednak pojawiają się kolejne. Luiza przychodzi do niego obrażona, że nie interesuje się, czy dostała się na studia. Gwiazda snuje plany na wspólną przyszłość – jej i Michała. Nie podoba się to Czarnej, która postanawia postawić sprawę jasno. Mikołaj pomaga Laurze z komputerem, gdy pojawia się wzywający pomocy Kowalski. Okazuje się, że jego żona zmarła. Mikołaj ma jednak wątpliwości co do okoliczności jej śmierci.

Odc. 80 – emisja: czwartek, 4 marca, godz. 20

Kordas ma plan na rozwiązanie problemów finansowych. Jednak czy świętowanie nie okaże się przedwczesne? Lucjan ciężko przeżywa rozstanie. Ksiądz planuje poprawić humor kuzynowi i zabiera go do nowo otwartego solarium. Sam oczywiście nie zamierza korzystać z usługi. Przekonują go potencjalne korzyści zdrowotne i prośby Lucjana. Czy jednak okaże się to dobrym pomysłem? Mikołaj dzieli się swoimi wątpliwościami z Laurą, co skutkuje przeszukaniem domu Kowalskiego. Sprawa śmierci jego żony przyjmuje zaskakujący obrót. Dzięki czujności Mikołaja prawda wychodzi na jaw.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ