W grudniu czwartkowe i niedzielne wieczory z dokumentami Against Gravity w POLSAT DOKU!

POLSAT DOKU to kanał dla wszystkich widzów poszukujących w telewizji wysokiej jakości interesujących pozycji dokumentalnych W ramówce znajdują się zarówno propozycje dla widzów ceniących ambitne, nagradzane na festiwalach dokumenty jak i pasjonujące produkcje o charakterze familijnym. Zdecydowana większość oferty Polsat Doku to pozycje premierowe. W kanale widzowie mogą zobaczyć programy emitowane w zagranicznych stacjach telewizyjnych m.in. BBC, National Geographic, Discovery, History, Sky Vision, Arte, ZDF a nawet w japońskiej telewizji NHK. Polsat Doku współpracuje także z Against Gravity– dystrybutorem dokumentów, które zyskały uznanie na międzynarodowych festiwalach.


W grudniowe czwartki o 22.00 w POLSAT DOKU- Kroniki Hitlera

Kroniki Hitlera to serial dokumentalny oparty na najobszerniejszej obecnie kompilacji materiałów archiwalnych, z których prawie połowa nie była wcześniej publikowana. To szczegółowy obraz życia Hitlera ukazany na tle społecznym pierwszej połowy XX wieku we współczesnej interpretacji.

Kroniki opowiadają o życiu Adolfa Hitlera, gdy współdziała on ze społeczeństwem austriackim i niemieckim ukazując również krajowe i międzynarodowe trendy polityczne. Starannie zebrane materiały wizualne począwszy od 1895 roku po raz pierwszy ukażą całą historię w prawdziwych obrazach, od kołyski po grób Hitlera.

3.12.2020 godz. 22.00- Kroniki Hitlera (1/13)

Smutny szczeniak i szeregowiec – 1889 do 1918

Hitler rodzi się jako trzecie z sześciorga dzieci w Górnej Austrii. Ma spokojne dzieciństwo. Kończy szkołę po prawie dwunastu latach nauki, ale bez dyplomu jej ukończenia. Dwukrotnie zostaje odrzucony przez akademię sztuki. Czasami jest bezdomny i głodny. Aby przetrwać maluje i sprzedaje pocztówki. Jego udział w spadku po ojcu zostaje wypłacony w jego 24 urodziny. Ucieka z wojska i przenosi się do Monachium, ogłaszając się bezpaństwowcem, aby uniknąć dochodzeń austriackiej administracji wojskowej. Spadek pomaga budować egzystencję na marginesie społeczeństwa. Gdy zaczyna się I wojna światowa, Hitler dołącza do bawarskiej armii i zostaje zagorzałym niemieckim żołnierzem i patriotą. Po raz pierwszy czuje, że do czegoś należy. Koniec wojny oznacza, że traci jedyne normalne życie, jakie do tej pory zna.

10.12.2020 godz. 22.00- Kroniki Hitlera (3/13)

Lider partii i mówca – 1926 do 1932

Wychodząc z więzienia, Hitler ponownie ustanawia NSDAP w celu zdobycia władzy za pomocą legalnych środków. Jako jej niewątpliwy jedyny przywódca przekształca partię w potężny ruch. W okresie ożywienia gospodarczego NSDAP znajduje się w stagnacji, ale w obliczu zbliżającego się kryzysu na początku lat trzydziestych XX w. Zyskuje wyborców w każdych wyborach. NSDAP staje się najsilniejszą siłą w parlamencie. Jednak prezydent von Hindenburg odmawia mianowania Hitlera kanclerzem. Hitler musi teraz znaleźć inny sposób na zdobycie władzy.

17.12.2020 godz. 22.00- Kroniki Hitlera (5/13)

Dyktator – 1934 do 1936

Władza Hitlera stała się nieograniczona. Stał się dożywotnim kanclerzem i prezydentem. To on tworzy prawo. Gabinet i parlament pełnią tylko funkcje alibi. Hitler jest podziwiany przez ludzi. Niemcy znów czują się silne, a ludzie uznają bezlitosną dyktaturę i prześladowania innych za zło konieczne. „Norymberskie prawa rasowe” uchwalane są jednogłośnie przez parlament Reichstagu. Referendum w ówczesnej francuskiej Saarze pokazuje, że 91 procent ludności głosuje za powrotem do Rzeszy Niemieckiej. Teraz świat z niepokojem patrzy, czy Hitler pójdzie dalej z roszczeniami terytorialnymi. Jego spojrzenie kieruje się ku Austrii, swojej ojczyźnie.

24.12.2020 godz. 22.00- Kroniki Hitlera (7/13)

Mąż stanu- 1937 do 1938

W Benito Mussolinim Hitler znajduje sojusznika, któremu pozostaje wierny aż do upadku. Wyjazdy do Włoch to jedyne zagraniczne wyjazdy, jakie podejmuje. Hitler przejmuje kontrolę nad armią. Wystarczy groźba inwazji a austriacki kanclerz pozwala Hitlerowi przejąć władzę. 99,75 procent Austriaków chce być częścią Rzeszy Niemieckiej. Planując dezintegrację Czechosłowacji, Hitler podpisuje układ monachijski we wrześniu 1938 r według którego Czechosłowacja musi abdykować terytoria tzw. Niemców sudeckich. Hitler oświadcza, że ​​nie ma już roszczeń terytorialnych w Europie. 9 listopada 1938 r. Hitler i Goebbels rozpoczynają pogrom Żydów. W międzyczasie Hitler układa swoje prywatne i tajne życie, głównie w Obersalzbergu, ogłoszonym obszarem zastrzeżonym. Ukrywa swoją kochankę Evę Braun przed ludźmi. Obawia się przedwczesnej śmierci. Ma niejasne plany zakończenia własnego życia.

31.12.2020 godz. 22.00- Kroniki Hitlera (9/13)

Zdobywca – 1939-1943

Chroniony paktem Hitler-Stalin, Hitler najeżdża na Polskę. Wielka Brytania i Francja natychmiast wypowiadają wojnę. Pomimo ostrzeżeń, nieoczekiwane bierność sojuszników zachęca Hitlera do inwazji na Danię, Norwegia, Holandia, Belgia i Francja. W Dunkierce, Armia Brytyjska zostaje pokonana. Lotność wojenna Hitlera wzrasta nepotycznie i może mieć fatalne konsekwencje.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ