Grudniowe niedziele w POLSAT DOKU o 22.00 z uznanymi reportażami, filmami dokumentalnymi oraz popularnonaukowymi.


6.12.2020 godz. 22.00- Nurkowanie w nieznane

W trakcie bicia rekordu świata w najdłuższym nurkowaniu w jaskiniach dochodzi do tragicznego w skutkach wypadku. Dwaj nurkowie giną i ich ciała zostają w jaskini, trójce udaje się cudownie uratować. Po tym wypadku wejście do jaskini zostaje zamknięte przez policję. Mimo to nurkowie postanawiają na własną rękę wydobyć z wody ciała kolegów. Muszą działać potajemnie, bo norweska policja zamknęła wejście do jaskini. Film zachwyca obrazami norweskich krajobrazów i podwodnych skalistych jaskiń. Oglądając te niezwykłe ujęcia zrozumiemy, dlaczego nurkowanie dla wielu ludzi okazuje się sensem życia.

13.12.2020 godz. 22.00- Rozbitkowie

Niezwykła opowieść o lotniczej katastrofie do której doszło w 1972 w chilijskich Andach, granicach fizycznej wytrzymałości i sile ludzkiego ducha.

20.12.2020 godz. 22.00- Robaki

Owady jako pokarm to gorący temat. Zwłaszcza w ciągu ostatnich kilku lat, odkąd ONZ zalecił jadalne owady jako źródło walki z głodem na świecie, kucharze i gastronomowie uznali je ze względu na ich smak, niski wpływ ekologiczny na środowisko, a naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym za ich wartość odżywczą. Wydawałoby się, że owady to nowe pożywienie, które rozwiąże wszystkie nasze problemy związane z globalnym bezpieczeństwem żywnościowym. Czy owady są lustrem, które odbija nasze zepsute systemy żywieniowe, czy srebrną kulą, która je naprawi?

27.12.2020 godz. 22.00- Zjedz to

Filmowcy i miłośnicy jedzenia, Jen i Grant, zajmują się kwestią marnotrawstwa żywności od farm, poprzez sprzedaż detaliczną, aż do własnej lodówki. Po zobaczeniu miliardów dolarów dobrego jedzenia, które jest wyrzucane każdego roku w Ameryce Północnej, zobowiązują się odrzucić zakupy spożywcze i przetrwać tylko dzięki wyrzuconej żywności. To, co znaleźli, jest naprawdę szokujące.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ