Emisja od 29 listopada 2020, niedziela 21:00 w FOKUS TV

Odc. 1 LUPUS:


W malowniczym Elblągu odwiedziliśmy rodzinną fabrykę mebli. Wojciech – założyciel firmy od najmłodszych lat wiedział na czym polega praca z drewnem. Jako nastolatek w piwnicy urządził mały warsztat stolarski.

Dziś z perspektywy czasu mówi, że nie zawsze było różowo. Teraz jednak, kiedy za sterami firmy, którą założył 30 lat temu zasiada syn Mateusz, Wojciech sam wcieli się rolę głównego bohatera i sprawdzi, co można zrobić, aby produkcja działała sprawniej. Osobiście pozna zatrudnionych ludzi, zobaczy jak ciężka i wymagająca jest ich praca. Ich zaangażowanie i życiowe historie spowodują nieoczekiwane decyzje Wojciecha.

Czy rodzinna firma, którą zbudował dobrze funkcjonuje?

Czas poznać fabrykę od podszewki, przenieść setki kilogramów opakowań i sprawdzić swoje siły w walce z czasem i maszynami, które często udowadniają, że powiedzenie „złośliwość rzeczy martwych” jest prawdziwe.

Odc. 2 DREWSMOL


„Starych drzew się nie przesadza?” Czy jest tak faktycznie? Zobaczymy w zielonym Badowie Górnym, gdzie prawie 30 lat temu Pan Józef założył rodzinną Szkółkę Drzew. Coraz większe zapotrzebowanie Polaków na piękne ogrody i dorodne drzewa sprawiły, że trudne początki i ogromne nakłady pracy zaowocowały sukcesem.

Nie bez znaczenia okazali się doświadczeni pracownicy, dla których obsługa ciężkich maszyn do przesadzania drzew to rutyna. Zgrany zespół Olek, Tolek, Kola, Mirek i Roman postarają się wprowadzić praktykantkę Kasię w tajemnice wielkich drzew.

Praca choć trudna, wymagająca i czasem niebezpieczna pozwoli rozwiązać niewidoczne na pierwszy rzut oka problemy firmy. Da również możliwość lepszego poznania pracowników, odkrycia ich potrzeb i predyspozycji. Przekona się o tym Ania – córka Pana Józefa, która przejęła zarządzanie w Drewsmolu. Być może znajdzie też odpowiedź na pytanie czy „szef ma zawsze rację?”.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ