Wybrane propozycje serialowe i filmowe

16 – 22 listopada 2020

Poniedziałek 16.11.2020

Ślad

Emisja: 18. odcinek – 16.11.2020; poniedziałek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Robert Wichrowski
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk)

Serial kryminalny

Policja dostaje informację, że na osiedlu domów jednorodzinnych w miejscowości pod Wrocławiem, na ulicy stoi zaparkowany samochód, a w nim siedzi człowiek bez głowy. Grupa operacyjna natychmiast jedzie we wskazane miejsce i znajduje pojazd, ale nie ma w nim już żadnego „jeźdźca bez głowy”. Samochód ma fałszywą rejestrację, a numery silnika i nadwozia są spiłowane. Do sprawy włącza się CWŚ i bardzo szybko udaje się ustalić, kto jest właścicielem tajemniczego auta. Potem wydarzenia nabierają zawrotnego tempa i ekipa CWŚ zaczyna się martwić, że w prosektorium CWŚ może zabraknąć miejsc…

PolandJa

Emisja: 16.11.2020; poniedziałek; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2017
Reżyseria: Cyprian T. Olencki
Obsada aktorska: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska,
Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski, Jacek Beler

Świetna komedia obyczajowa z plejadą polskich gwiazd. Najdziksze historie zdarzają się ludziom w najmniej odpowiednich momentach. „PolandJa” to pełna humoru opowieść o tym, jak (nie) radzimy sobie z rzeczywistością, która nas otacza. Akcja filmu rozgrywa się w ciągu 24 godzin, podczas których bohaterowie przeżywają pasmo zabawnych perypetii, radykalnie zmieniających ich życie. Jest ostro, zabawnie, wzruszająco, a dwuznaczne sytuacje bawią do łez.
W sposób absolutnie brawurowy zagrali m.in.: Jerzy Radziwiłowicz, Iza Kuna, Michał Żurawski, Roma Gąsiorowska, Ewa Błaszczyk, Borys Szyc, Grzegorz Małecki, Kuba Gierszał, Paweł Domagała, Janusz Chabior, Szymon Bobrowski, Marek Bukowski i Jacek Beler. Genialną muzykę do filmu skomponował Andrzej Smolik.
„Życie jest pełne naszych małych dramacików, poprzekładanych masą komedii. Ważkie problemy z wydumanymi, przełomowe wybory z chwilowymi kaprysami. Czy jest patent, żeby zachować w tym wszystkim jakąś równowagę? Śmiech. I pewien dystans do samego siebie” – mówi reżyser filmu. „Jestem przekonany, że to najlepsza metoda na nasze codzienne zmagania. Bohaterów filmu poznajemy w godzinie próby – w sytuacjach dla nich trudnych, które jednak nam, obserwatorom z zewnątrz, wydają się po prostu zabawne. Jeżeli miałem jakieś aspiracje, to chciałem zrobić współczesną mądrą komedię” – dodaje Cyprian T. Olencki.

Wtorek 17.11.2020

Chirurdzy

Tytuł oryginalny: Grey’s Anatomy
Kraj i rok produkcji: USA, 2005 –
Sezon 9 2012 – 2013
Pomysł serii: Shonda Rhimes
Obsada aktorska: Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh, Justin Chambers,
Chandra Wilson, dr Miranda Bailey, James Pickens, Jr., Sara Ramirez,
Kevin McKidd, Jessica Capshaw, Jesse Williams, Sarah Drew

Serial obyczajowy

Emisja: 173. odcinek (1. odc. z 9. serii) – 17.11.2020; wtorek; g. 10:00
Lekarze z Seattle Grace Hospital stają w obliczu następstw katastrofy lotniczej (z emocjonującego finału poprzedniej serii tego serialu). Meredith (Ellen Pompeo), Derek (Patrick Dempsey), Cristina (Sandra Oh), Mark (Eric Dane) i Arizona (Jessica Capshaw) przeżyli ten feralny lot. Jak w premierowym, 9. sezonie „Chirurgów” ułożą się ich dalsze losy i ich przyjaciół z tego szpitala?
Śmierć wszystko zmienia! U bliskich wywołuje psychiczny szok. Ale są też kwestie praktyczne. Kto przejmie obowiązki po zmarłej osobie? Kto zadba o jej rodzinę? Jak świat wygląda bez pięknej, mądrej i współczującej Lexie? Po odejściu siostry Meredith jako asystentka jest… potworem. Rezydenci panicznie się jej boją. Miranda (Chandra Wilson) jest pod wrażeniem. Dotąd to ona była postrachem młodszych roczników. Dr Bailey dostała też od losu drugą szansę na miłość – ona i jej nowy narzeczony, Ben (Jason George) wydają się nierozłączni. Podobnie szczęśliwie wiedzie się ostatnio u Richarda (James Pickens, Jr.). Jego radość w nowym związku mąci jedynie świadomość, że Catherine Avery (Debbie Allen) to matka jego młodszego kolegi, Jacksona (Jesse Williams). Natomiast Cristina opuszcza Owena (Kevin McKidd) i wyjeżdża do Minnesoty… Alex (Justin Chambers) również dostał kuszącą propozycję pracy w innym miejscu, ale nie potrafi rozstać się z zespołem… Derek doznał poważnego urazu prawej ręki, a mimo to wierzy, że będzie mógł wrócić do operowania i intensywnie ćwiczy… Arizonę czeka operacja, która na zawsze zmieni jej życie i… relację z Callie (Sara Ramirez). Wszystko to jednak wydaje się nieistotne wobec sytuacji Marka, który od trzydziestu dni pozostaje w śpiączce. Jeśli nie wybudzi się do końca tego dyżuru, chirurdzy będą musieli go odłączyć, bo taką pozostawił dyspozycję. Czy przyjaciele znajdą w sobie siłę, by się z nim na zawsze pożegnać?
„Chirurdzy” (tytuł oryg. „Grey’s Anatomy”) – znakomity telewizyjny dramat medyczny, którego pomysłodawczynią i producentką wykonawczą jest Shonda Rhimes – zdobył miliony fanów na całym świecie oraz uznanie krytyków, którzy przyznali tej wyjątkowej produkcji telewizyjnej 70 prestiżowych nagród (w tym 2 Złote Globy oraz 4 Emmy) i 220 nominacji do najważniejszych telewizyjnych wyróżnień.

Emisja: 174. odcinek – 17.11.2020; wtorek; g. 11:00
W tym odcinku każdy z głównych bohaterów tego serialu wraca wspomnieniami do dnia, gdy doszło do katastrofy lotniczej. Ci, którzy byli na pokładzie pechowego samolotu i przeżyli, nie potrafią odnaleźć się w codziennym życiu. To traumatyczne przeżycie na zawsze odmieniło ich życie. Tylko Meredith wierzy, że będzie dobrze, pomimo iż z powodu urazu ręki kariera naukowa jej męża na Harvardzie legła w gruzach… Cristinie nic nie dolega fizycznie, ale przestała się komunikować ze światem… Arizona nie wyraża zgody na amputację nogi, ale infekcja nie mija. Nagle jej stan gwałtownie pogarsza się. A Callie jest zajęta na sali operacyjnej, ratując dłoń Dereka – wartą miliony dolarów…

Emisja: 175. odcinek – 17.11.2020; wtorek; g. 12:00
Prawnicy linii lotniczych oferują za ich cierpienie ogromne pieniądze, jeśli Meredith, Derek, Cristina i Arizona pójdą na ugodę… April wraca do pracy w Grace Seattle Hospital. Owen osobiście zabiegał o jej powrót, ale zapomniał uprzedzić drużynę o swojej decyzji… Na oddział chirurgiczny trafia kobieta, która schudła ponad 50 kilogramów i chce się poddać zabiegowi usunięcia zbędnej skóry, by móc znów cieszyć się życiem ze swoim narzeczonym… Inna młoda pacjentka miała wypadek na jachcie. Płynęła z Meksyku na Alaskę, gdy doszło do wypadku. Noga jest zmiażdżona, ale może uda się uniknąć amputacji stopy… Za katastrofę lotniczą odpowiedzialność ponoszą linie lotnicze, a mimo to Arizona o amputację swojej nogi obwinia… Callie. Pierwsza rozmowa April z Jacksonem po jej powrocie przybiera równie szokującą formę – ona zamierza udawać, że nigdy z nim nie spała. Dla niego to zbyt wiele.

Ślad

Emisja: 19. odcinek – 17.11.2020; wtorek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Mariusz Palej
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk)

Serial kryminalny

Biznesmanowi Henrykowi Kruczkowi przydarza się wypadek podczas uprawiania wingsuitu. Linki jego spadochronu urywają się i mężczyzna cudem wychodzi z tego żywy. Policja zwraca się do CWŚ o pomoc w przeprowadzeniu ekspertyzy spadochronu. Okazuje się, że sprzęt został celowo zniszczony przed skokiem. Tego samego dnia ktoś.. uśmierca Henryka. Zabójstwa dokonane zostaje przy pomocy igieł do akupunktury, którą praktykuje Irena – córka Henryka, która pojawia się po latach. Wydaje się, że motyw zbrodni jest oczywisty, jednak wkrótce Irena również zostaje znaleziona martwa. Przy miejscu jej pochówku przebywa Eliza – druga córka Henryka. Czy wobec tego to ona okaże się morderczynią, która chciała tylko wrobić Irenę, żeby sama przejąć cały spadek? A może dostatnie życie za pieniądze zmarłego kusiło jeszcze inne kobiety, gotowe na „wszystko”?

Powrót do Błękitnej Laguny

Emisja: 17.11.2020; wtorek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Return to the Blue Lagoon
Kraj i rok produkcji: USA, 1991
Reżyseria: William A. Graham
Obsada aktorska: Brian Krause, Milla Jovovich, Lisa Pelikan

Romans. Jest takie miejsce na Ziemi, prawdziwy raj. Bezludną wyspę porasta bujna tropikalna roślinność. Plaża z miękkim piaskiem, omywana łagodnie przez fale nieskazitelnie czystego oceanu. To Błękitna Laguna, miejsce w którym każdy z nas chciałby się znaleźć.
W 1897 roku wdowa Sarah Hargrave (Lisa Pelikan) z marynarzem i dwójką niemowląt uciekają ze statku, którego załoga została zainfekowana cholerą. Dryfują po oceanie. Marynarz próbuje uśmiercić dzieci, ale Sarah staje w ich obronie i go zabija. Razem z maluchami ląduje na bezludnej wyspie. Po kilku latach dzielna kobieta umiera. Odtąd dzieci są zdane na siebie. Na łonie natury osierocona para rozbitków wyrasta na nastolatków. W idyllicznej scenerii piękna Lilli (Milla Jovovich) i atletycznie zbudowany Richard (Brian Krause) odkrywają uroki pierwszej miłości. Ale też muszą walczyć o przetrwanie, gdy intruzi, zdemoralizowani marynarze, zakłócają ich spokój. Po tym przykrym doświadczeniu oboje wybierają życie z dala od cywilizacji, kłamstw i przemocy…
Duża dawka romantyzmu, przepiękne zdjęcia i nastrojowa muzyka – nie ukrywamy, to film przede wszystkim dla tych, którzy lubią wzruszenia. „Powrót do Błękitnej Laguny” to adaptacja powieści Henry’ego De Vere Stacpoole’a – „The Garden of God”, zarazem remake kultowej „Błękitnej laguny” z 1980 roku.

Środa 18.11.2020

Ślad

Emisja: 20. odcinek – 18.11.2020; środa; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk)

Serial kryminalny

Trzyletnia córeczka znanego biznesmena, Szymona Skalskiego, zostaje porwana. Razem z Olą porywacze zabrali również dziennikarkę, Monikę, biorąc ją za żonę Skalskiego. Wychodzi na jaw, że sprawcy działali na zlecenie Natalii, byłej narzeczonej Skalskiego. Obecny partner Natalii, Marcin, okazuje się kanciarzem, który oszukał i szantażuje kobietę. Jako gwarancję porywa syna Natalii. Kobieta, która nie ma jednak pieniędzy, w zamian za syna proponuje wspólnikom Marcina pomóc uprowadzić dziecko i żonę Skalskiego, za których porywacze będą mogli zażądać o wiele większego okupu.

Rycerz Króla Artura

Emisja: 18.11.2020; środa: 21:00
Tytuł oryginalny: First Knight
Kraj i rok produkcji: USA, 1995
Reżyseria: Jerry Zucker
Obsada aktorska: Sean Connery, Richard Gere, Julia Ormond, Ben Cross, Liam Cunningham,
John Gielgud

Melodramat, rozgrywający się w czasach, kiedy Anglią rządził legendarny król Artur. W drodze do zamku Camelot orszak narzeczonej króla, Ginewry (Julia Ormond) zostaje zaatakowany przez wojsko Malaganta (Ben Cross) – Rycerza Okrągłego Stołu, który zdradził swoich towarzyszy i zamierza przejąć władzę nad krajem. Z pomocą Ginewrze przychodzi szlachetny Lancelot (Richard Gere) i eskortuje ją do zamku Camelot, gdzie spotyka ona swojego przyszłego męża – króla Artura (Sean Connery) i legendarnych Rycerzy Okrągłego Stołu. Lancelot zostaje jednym z nich i zajmuje miejsce Malaganta. Między nim i Ginewrą rodzi się uczucie. Lancelot musi dokonać najważniejszego wyboru w swoim życiu: podążyć za głosem serca, czy też dochować lojalności swojemu władcy?
Wielka legenda, wielka przygoda, wielka namiętność to wymarzone tematy na wielkie kino. Nic dziwnego, że legendy arturiańskie cieszą się dużym wzięciem w filmowym świecie. „Rycerz Króla Artura” Jerry’ego Zuckera to opowieść, która jednak w całkiem odmienny niż dotychczas sposób, przedstawia losy najsłynniejszego celtyckiego władcy. Reżyser, który wcześniej znakomicie bawił się kinem ( „Czy leci z nami pilot”, „Naga broń”), świetnie wykorzystał swój komediowy warsztat, by stworzyć pełną epickiego rozmachu opowieść o miłości, wierności i odwadze bez koturnowego nabożeństwa i nadętego patosu, a jednocześnie daleką od absurdalnego humoru wersji, stworzonej przez Monthy Pytona. „Rycerz króla Artura” to kino familijne, pełne fascynujących przygód, pięknie sfilmowanych przez znanego amerykańskiego operatora o polskich korzeniach – Adama Greenberga (nominowanego do Oscara za zdjęcia do filmu „Terminator 2: Dzień sądu”).

Czwartek 19.11.2020

Ślad

Emisja: 21. odcinek – 19.11.2020; czwartek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Mariusz Palej
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk)

Serial kryminalny

Podczas włamania do domu Adama Kisielewskiego ginie jego syn, Staszek. Scenariusz napadu kropka w kropkę przypomina włamania „wędrownej szajki”, okradającej bogate domy. Ale do tej pory obywało się bez ofiar śmiertelnych. „Zamiejscowi” starają się odciąć od ostatniej napaści i dowieść, że nie mają z nią nic wspólnego. Wydają CWŚ swojego informatora. Banda zostaje zatrzymana. Jeśli to nie osławieni włamywacze zabili Staszka, to kto i z jakiego powodu chciał jego śmierci? Czy najwyższa cena jaką zapłacił chłopak, to wynik błędu przy misternie zaplanowanym przedstawieniu mającym powielić znany schemat, czy jednak jego cel od początku był ustalony? Związek ze sprawą może mieć relacja nastolatka z macochą, którą ten sprytnie udokumentował, a także jej romans z miejscowym naczelnikiem policji. Kobieta wpada podwójnie w sidła strachu – najpierw obawia się gniewu męża, a później wyjścia na jaw jej związku ze śmiercią pasierba. Do czego strach popchnie ją i jej kochanka?

Pamięć absolutna 

Emisja: 19.11.2020; czwartek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Total Recall
Kraj i rok produkcji: USA, Kanada – 2012
Reżyseria: Len Wiseman
Obsada aktorska: Colin Farrell, Kate Beckinsale, Jessica Biel, Bokeem Woodbine,
Bryan Cranston, Bill Nighy, John Cho, Will Yun Lee

Thriller sci-fi. Remake kultowego filmu z 1990 roku. Colin Farrell wciela się w postać Douglasa Quaida, zwykłego robotnika, który odwiedza Recall, innowacyjną firmę, która zmienia jego marzenia o byciu super-szpiegiem w prawdziwe wspomnienia. Gdy jednak dochodzi do błędu podczas zabiegu, granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością zaciera się. Quaid jest ścigany a losy jego świata są zagrożone…
„Pamięć absolutna” to film, obfitujący w zapierające dech efekty specjalne i niespodziewane zwroty akcji, które zachwycą wszystkich miłośników gatunku.

Piątek 20.11.2020

Ślad

Emisja: 22. odcinek – 20.11.2020; piątek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk)

Serial kryminalny

Studentka Uniwersytetu Medycznego, niejaka Ania Borkowska znajduję swoją matkę, Lucyna Borkowska powieszoną w garażu. CWŚ wyjaśnia, że w przeddzień feralnego popołudnia Ania i jej chłopak Bartek zostali zaatakowani przez nieznanego sprawcę, a ojciec Ani zniknął bez śladu. CWŚ odkrywa, że Anna nie była biologicznym dzieckiem Lucyny, ale została adoptowana. Śledczy dowiadują się też, że niedawno odziedziczyła spadek po swoich biologicznych, zmarłych rodzicach. Wkrótce potem były mąż Lucyny, a ojczym Ani, niejaki Jan Borkowski, usiłuje ją zabić. Wygląda na to, że był on również zabójcą Lucyny. Jednak mężczyzna zostaje znaleziony martwy w lesie. W trakcie śledztwa CWŚ odkrywa, że w 1995 roku to Jan i Lucyna zamordowali rodziców Ani, a przy okazji ich przyjaciół, Pawlikowskich. Motywem były pieniądze. Roczna Ania widziała sprawców śmierci rodziców. CWŚ podejrzewa, że dziewczyna odtworzyła w pamięci wspomnienia z dzieciństwa i zemściła się na Lucynie i Janie…

Vabank 2, czyli Riposta

Emisja: 20.11.2020; piątek; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 1984
Reżyseria: Juliusz Machulski
Obsada aktorska: Jan Machulski, Leonard Pietraszak, Bronisław Wrocławski, Witold Pyrkosz,
Jacek Chmielnik, Krzysztof Kiersznowski, Marek Walczewski, Kuba Geiger,
Ewa Szykulska, Beata Tyszkiewicz, Michał Pawlicki, Ryszard Kotys,
Józef Jaworski

Komedia – sequel filmu „Vabank”, wielkiego przeboju polskiego kina. Kramer (Leonard Pietraszak) skazany za upozorowany przez Kwintę (Jan Machulski) rabunek własnego banku odsiaduje wyrok w więzieniu. Wraz ze Sztycem (Bronisław Wrocławski) udaje mu się zbiec, ale odmawia natychmiastowego wyjazdu do Szwajcarii, ponieważ chce zemścić się na Kwincie. Ten zaś spokojnie uprawia warzywa. Z gazet dowiaduje się o ucieczce Kramera. Zaalarmowany w ten sposób zostaje również przyjaciel Kwinty, Duńczyk (Witold Pyrkosz), który zajął się produkcją filmową. Stawiski (Kuba Geiger), sekretarz Kramera, wynajmuje Tędlarza (Józef Jaworski), specjalistę od „mokrej roboty”. Angażuje się on jako statysta filmowy i rani strzałami z pistoletu Duńczyka. Ma to wywabić Kwintę… Sztyc porywa córeczkę Marty Rychlińskiej (Ewa Szykulska), która mieszka teraz z Kwintą. Byłemu genialnemu kasiarzowi udaje się ją jednak uwolnić z szafy pancernej i samemu wydostać z zastawionej na niego pułapki. Co więcej – policja na podstawie śladów uznaje, że Kwinto zginął, kiedy usiłował wydostać się z sejfu po utracie dziecka. Sztyc i Kramer przekraczają granicę niemiecką i odlatują awionetką do Szwajcarii. Cała ta akcja została jednak zaaranżowana przez Kwintę i Duńczyka. To oni wyjeżdżają naprawdę do Zurychu, by dopełnić zemsty doskonałej…

Sobota 21.11.2020

Gliniarze

Emisja: 338. odcinek – 21.11.2020; sobota; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019 (Sezon 6)
Reżyseria: Tomasz Olejarczyk, Krzysztof Kalisiak, Agnieszka Mazanek, Tomasz Średniawa
Obsada aktorska: Ewelina Ruckgaber (jako st.asp. Natalia Nowak), Piotr Mróz (st.asp. Kuba
Roguz), Arkadiusz Krygier (asp. sztab. Olgierd Mazur), Tomasz Skrzypniak (st. asp. Krystian Górski), Magdalena Woźniak (podinsp. Monika Kruczkowska), Joanna Mądry (asp. sztab. Agnieszka Walczak), Aleksander Mackiewicz (asp. sztab. Adam Bogusz )

Serial paradokumentalny; docu-crime

Wychowanek domu dziecka zostaje znaleziony martwy. Patolog stwierdza, że ktoś sfingował samobójstwo. Detektywi dowiadują się o grupie nastolatków, która terroryzuje pozostałych chłopców w ośrodku. Jednak lider grupy kieruje ich podejrzenia w kierunku nielegalnej działalności zamordowanego chłopaka. Krystian proponuje swojej dziewczynie Ewelinie, żeby wprowadziła się do niego – chce przenieść ich związek na „wyższy poziom”. Dziewczyna nie reaguje tak, jak by się spodziewał. Czy związek Krystiana i Eweliny przetrwa tę próbę?

Bad Boy

Emisja: PREMIERA – 1. odcinek – 21.11.2020; sobota; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2020
Reżyser: Patryk Vega
Obsada aktorska: Antoni Królikowski (jako Paweł), Katarzyna Zawadzka (Ola), Maciej Stuhr (Piotr), Małgorzata Kożuchowska (Prokurator Anna Dąbrowska), Andrzej
Grabowski (Policjant Adam Kos), Zbigniew Zamachowski (Prezes Klubu),
Piotr Stramowski (Twardy)

Miniserial sensacyjny

Na antenie Polsatu Seriale rozpoczynamy emisję miniserialu pt. „Bad Boy”! Czołowy specjalista od kina sensacyjnego, Patryk Vega tym razem ujawnia najmroczniejszą stronę środowiska piłki nożnej w naszym kraju. Powiązania z gangsterami, ustawianie meczów, agresja na stadionach – to i inne patologie tego świata w pełnym gwiazd filmie, w którym role pierwszoplanowe grają: Antoni Królikowski, Maciej Stuhr, Andrzej Grabowski, Piotr Stramowski, Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Zawadzka i Zbigniew Zamachowski, wspierani m.in. przez kadrowiczów piłkarskiej reprezentacji Polski – Kamila Grosickiego i Sławomira Peszko. Ale „Bad Boy” to nie tylko inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, mocne kino sensacyjne. To również pełna akcji i wyrazistych postaci historia o miłości, pożądaniu i zdradzie; o kobietach, które wolą niegrzecznych chłopców. „Bad Boy” wprost z kina i w wersji rozszerzonej – jako miniserial, dla widzów Polsatu Seriale!
Pierwszy odcinek tego miniserialu otwiera scena brutalnej ustawki pomiędzy dwoma zwaśnionymi klubami piłkarskimi. Bijatyka kończy się dla jednego z kibiców, ojca dwójki młodych chłopców, wysokim mandatem. Podczas rodzinnej awantury jego syn, Paweł staje w obronie matki oraz starszego brata Piotra i śmiertelnie rani ojca nożem. Po latach Paweł, znany w środowisku jako Pablo (Antoni Królikowski), sam stoi wysoko w szeregach Kanibali, oddanych i bezwzględnych kibiców Unii. Po śmierci matki do miasta wraca również Piotr (Maciej Stuhr), który jako policjant nieprzychylnie patrzy na poczynania brata. Do współpracy przy zwalczaniu przestępczości w środowiskach kibicowskich próbuje go zwerbować dawny znajomy Adam Kos (Andrzej Grabowski). Tymczasem konflikt z Gromadą narasta, szef kiboli Twardy (Piotr Stramowski) prosi Pawła, by zwerbował nowych rekrutów wśród młodych kibiców.

Emisja: PREMIERA – 2. odcinek – 21.11.2020; sobota; g. 22:00
Na skutek nieudanej akcji, przeprowadzonej przez młodych rekrutów Pablo (Antoni Królikowski) zostaje aresztowany, jednak nie przyznaje się do zarzucanego mu czynu. Podczas gdy Paweł obmyśla plan dotyczący przyszłości Unii, skruszeni koledzy szykują mu oprawę do więzienia. Tymczasem do miasta przyjeżdża atrakcyjna prawniczka Ola (Katarzyna Zawadzka). Okazuje się, że to policjantka działająca pod przykryciem, która ma odgrywać dziewczynę Piotra (Maciej Stuhr). Podczas przesłuchania z prokurator Anną Dąbrowską (Małgorzata Kożuchowska) Paweł dowiaduje się o zdradzie Twardego (Piotr Stramowski). Planuje zemstę.

Niedziela 22.11.2020

Świat według Kiepskich

Kraj i rok produkcji: Polska, 1999
Reżyseria: Okił Khamidov
Obsada aktorska: Andrzej Grabowski (jako Ferdek Kiepski), Marzena Kipiel-Sztuka (Halinka),
Barbara Mularczyk (Mariola), Ryszard Kotys (Marian Paździoch), Renata Pałys (Helena Paździochowa), Bartosz Żukowski (Walduś), Anna Ilczuk (Jolasia),
Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek), Andrzej Gałła (Prezes Kozłowski) i inni

Serial komediowy

  1. odcinek – Emisja: 22.11.2020; niedziela; g. 19:40
    Niespodziewanie Babkę Kiepską odwiedza Archanioł i powierza jej poważne zadanie. Zostawia ziarno, z którego ma wyrosnąć nowy anioł. Ona ma dopilnować, aby otrzymał odpowiednie wychowanie i nie dostał się w niepowołane ręce.
  2. odcinek – Emisja: 22.11.2020; niedziela; g. 20:20
    Dotychczasowe miejsce pracy Paździocha – bazar zostaje zlikwidowany. Paździoch przeżywa kryzys. Ferdek postanawia mu pomóc.

Konsul

Emisja: 22.11.2020; niedziela; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 1989
Reżyseria: Mirosław Bork
Obsada aktorska: Piotr Fronczewski, Maria Pakulnis, Krzysztof Zaleski, Jerzy Bończak,
Gustaw Lutkiewicz, Grażyna Kruk, Henryk Bista, Maciej Góraj,
Ryszard Kotys, Jerzy Łapiński, Jerzy Schejbal, Janusz Bukowski

Komedia sensacyjna, rozgrywająca się w czasach PRL-u, z brawurową kreacją Piotra Fronczewskiego. Debiut fabularny uznanego dokumentalisty, Mirosława Borka przedstawia historię Czesława Śliwy alias Jacka Ben Silbersteina, sławnego hochsztaplera schyłku lat 60. Śliwa ukończył szkołę podstawową i jedną klasę zawodówki, a mimo to pracował jako inżynier-racjonalizator. Zasłynął z tego, że sprzedawał rzeczy, których nie miał. Jego najgłośniejszym wyczynem było jednak prowadzenie przez miesiąc fikcyjnego Konsulatu Austrii we Wrocławiu: złożył nawet listy uwierzytelniające w Radzie Państwa, urządzał bankiety dla miejscowych notabli. Skazany w 1970 roku na kilka lat pozbawienia wolności zakończył barwne życie w więzieniu. Bork przeniósł akcję filmu na przełom lat 70. i 80. Główny bohater otrzymał nieco zmienione nazwisko: Czesław Wiśniak (Piotr Fronczewski). Na potrzeby scenariusza wybrano pięć autentycznych spraw z opasłych akt sądowych tego oszusta. Tylko w jednej – o szpitalnym pacjencie podającym się za dygnitarza PZPR – prawdziwy Śliwa osobiście nie uczestniczył.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ