Puchar Świata w skokach narciarskich

Klingenthal, 5-7 lutego
Dodatkowe zawody w Polsce, 12-14 lutego

W lutym Eurosport 1 zaprosi widzów na transmisje konkursów Pucharu Świata w Klingenthal oraz dodatkowych zawodów organizowanych w Polsce w miejsce przedolimpijskiej próby w Pekinie. Polscy skoczkowie dają kibicom mnóstwo powodów do radości i w każdym konkursie walczą o najwyższe lokaty. Czy zawodnicy Michala Doleżala potwierdzą dobrą dyspozycję przed najważniejszą imprezą sezonu? Eurosport 1 pokaże na żywo zarówno kwalifikacje, jak i konkursy, a najlepszy komentarz zapewni znakomity duet Marek Rudziński – Igor Błachut. Niezwykle interesujące będą również studia towarzyszące transmisjom, w których widzowie usłyszą profesjonalne analizy ekspertów stacji na czele z Jakubem Kotem i Krzysztofem Biegunem, a także wywiady z zawodnikami przeprowadzane przez Kacpra Merka.


Mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, Oberstdorf

23 lutego – 7 marca

Najważniejsze impreza sezonu w skokach narciarskich, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej zostanie rozegrana w Oberstdorfie. Oczy polskich kibiców będą skierowane przede wszystkim na skoczków na czele z Kamilem Stochem, Dawidem Kubackim i Piotrem Żyła. Zawodnicy trenera Michala Doleżala będą w gronie faworytów zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej oraz w rywalizacji drużynowej. Dawid Kubacki będzie bronił w Oberstdorfie złota na normalnej skoczni, które zdobył w niesamowitym konkursie w Seefeld, wyprzedzając Kamila Stocha.

Eurosport pokaże na żywo wszystkie najważniejsze zawody podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Rywalizację na skoczniach komentować będą Marek Rudziński i Igor Błachut.


Tenis, Australian Open

8-21 lutego

Przed nami pierwszy turniej Wielkiego Szelma w 2021 roku! Na twardych kortach w Melbourne zobaczymy najlepszych tenisistów i najlepsze tenisistki świata, a wśród nich oczywiście Igę Świątek, czyli pierwszą polską mistrzynię wielkoszlemową. W ubiegłym roku Polka dotarła w Melbourne do czwartej rundy. Eurosport pokaże wszystkie najważniejsze mecze Australian Open, a widzowie będą mogli podziwiać takie gwiazdy jak Novak Djoković, Rafael Nadal, Dominic Thiem, Serena Williams, Simona Halep czy Naomi Osaka. Widzowie Eurosportu usłyszą komentarz m.in. Karola Stopy, Lecha Sidora, Marka Furjana czy Witolda Domańskiego.


Mistrzostwa świata w biathlonie, Pokljuka

10-21 lutego

Najlepsze biathlonistki i najlepsi biathloniści świata będą rywalizować na trasach w Pokljuce o medale mistrzostw świata i punkty w Pucharze Świata. Widzowie Eurosportu będą mogli obejrzeć zmagania w sztafetach oraz biegach sprinterskich, pościgowych, indywidualnych i masowych. Największe nadzieje na dobre występy możemy wiązać ze startami Moniki Hojnisz-Staręgi. Liderka polskiej kadry poprawiła w ostatnim czasie dyspozycje i zajęła 6. miejsce w biegu pościgowym w Oberhofie. Czy Polka nawiąże do najlepszych startów i podobnie jak w 2013 roku w Nowym Meście włączy się do walki o medale? Mistrzostwa świata w biathlonie na antenie Eurosportu skomentują Tomasz Jaroński i Tomasz Sikora.


Mistrzostwa świata w narciarstwie alpejskim, Cortina d’Ampezzo

8-21 lutego

Zbliża się prawdziwe święto dla miłośników narciarstwa alpejskiego! Na pięknych trasach w Cortina d’Ampezzo najlepsze alpejki i najlepsi alpejczycy świata będą rywalizować w slalomie, gigancie, gigancie równoległy, supergigancie, zjeździe i kombinacji oraz zawodach mieszanych. W walce o medale zobaczymy wielkie gwiazdy na czele z Mikaelą Shiffrin, Petrą Vlhovą, Michelle Gisin, Henrikiem Kristoffersenem, Alexisem Pinturaultem, czy Aleksandrem Aamodtem Kilde.


Piłka ręczna, Liga Mistrzów i Liga Europejska

Eurosport pokazuje mecze polskich zespołów w europejskich pucharach w piłce ręcznej – Łomży Vive Kielce w Lidze Mistrzów oraz Orlen Wisły Płock w Lidze Europejskiej. Stacja transmituje także największe szlagiery Ligi Mistrzów bez udziału polskich drużyn. Łomża Vive Kielce jest jednym z faworytów najbardziej prestiżowych klubowych rozgrywek w piłce ręcznej.


Snooker

Shoot out, 4-7 lutego
Home Nations Series, Welsh Open, 15-21 lutego
The Players Championship, 22-28 lutego

W lutym miłośnicy snookera będą mogli śledzić na antenie Eurosportu aż trzy turnieje. Już na początku miesiąca stacja pokaże widowiskowy Shoot out. Następnie zobaczymy ostatnią odsłonę Home Nations Series, czyli Welsh Open, a pod koniec lutego The Players Championship. Będzie więc mnóstwo okazji do podziwiania kunsztu takich sław jak Ronnie O’Sullivan, Judd Trump czy Mark Selby. Snooker w Eurosporcie to gwarancja najlepszego komentarza Rafała Jewtucha, Przemka Kruka, Michała Eberta, Grzegorza Biernadskiego i Jarosława Kowalskiego.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ