Wybrane propozycje filmowe

28 – 31 grudnia 2020


Poniedziałek 28.12.2020

O północy w Paryżu

Emisja: 28.12.2020; poniedziałek; g. 19:00
Tytuł oryginalny: Midnight in Paris
Kraj i rok produkcji: USA, Hiszpania – 2011
Reżyseria: Woody Allen
Obsada aktorska: Owen Wilson, Rachel McAdams, Michael Sheen, Marion Cotillard,
Adrien Brody, Kathy Bates, Tom Hiddleston, Léa Seydoux, Corey Stoll

Paryska fantazja miłosna mistrza Woody’ego Allena i… jego największy hit kasowy od 25 lat plus Oscar za scenariusz (obok trzech nominacji do tej najważniejszej filmowej nagrody).
W tej romantycznej komedii śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams – „Sherlock Holmes”, „Polowanie na druhny”) i Gil (Owen Wilson – „Poznaj moich rodziców”, „Polowanie na druhny”) przybywają do światowej stolicy romansu, planując ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na ciężką próbę, gdy na ich drodze pojawią się: wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen – „Królowa”, „Saga Zmierzch”) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard, nagrodzona Oscarem za „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, gwiazda „Incepcji” i „Nine: Dziewięć”), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni! W gwiazdorskiej obsadzie tego hitu Woody’ego Allena występują także laureaci Oscara – Adrien Brody („Pianista”, „King Kong”) oraz Kathy Bates („Misery”, „Titanic”) w rolach miłosnych doradców głównego bohatera. Gil jest hollywoodzkim scenarzystą, który w młodości miał aspiracje, by zostać poważnym pisarzem. Pobyt w Paryżu wyzwala w nim wspomnienia dawnych ambicji literackich, gdy… spotyka uwielbianych przez siebie, amerykańskich mistrzów pióra – Ernesta Hemingwaya (Corey Stoll) i F. Scotta Fitzgeralda (Tom Hiddleston).
Tym filmem Woody Allen spełnia nasze najskrytsze fantazje w Paryżu – po namiętnej podróży do Barcelony („Vicky Cristina Barcelona”), przezabawnym nowojorskim flircie w „Co nas kręci, co nas podnieca” i pełnej pokus przygodzie miłosnej w Londynie („Poznasz przystojnego bruneta”), twórca najwyżej ocenianych komedii ostatnich lat powraca do miasta, w którym, jak sam kiedyś zauważył, „Wszyscy mówią, kocham cię”!
„Cudowny list miłosny do Paryża” – tak Thierry Fremaux, dyrektor MFF Cannes, nazwał ten film i uroczysta premiera „O północy w Paryżu” uświetniła otwarcie festiwalu w Cannes. Woody Allen to twórca klasycznych już, nagrodzonych przez Amerykańską Akademię Filmową, komedii: „Manhattan”, „Annie Hall” i „Hannah i jej siostry”. Za oryginalny scenariusz do „O północy w Paryżu” zdobył w 2012 roku dwie najbardziej prestiżowe nagrody – Oscara i Złote Globy, był też nominowany za reżyserię. A ponadto, film ten otrzymał nominacje do Oscara – w kategorii: Najlepszy ilm (Letty Aronson, Stephen Tenenbaum) i Najlepsza scenografia (Anne Seibel i Hélène Dubreuil).

Pasmo filmowe: Intrygujący poniedziałek; g. 21:00

Najlepszy

Emisja: 28.12.2020; poniedziałek; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2017
Reżyseria: Łukasz Palkowski
Obsada aktorska: Jakub Gierszał, Janusz Gajos, Magdalena Cielecka, Arkadiusz Jakubik, Tomasz Kot, Mateusz Kościukiewicz, Adam Woronowicz, Artur Żmijewski, Anna Próchniak, Kamila Kamińska, Szymon Warszawski

Dramat biograficzny/sportowy. – Gdy słabość staje się siłą! – to przesłanie nowego filmu reżysera kinowego hitu „Bogowie”, Łukasza Palkowskiego. Twórca tym razem znów sięga po życiorys niezwykłej osoby. Człowieka, który udowodnił, że prawdziwi bohaterowie nie boją się upadać i potrafią podnieść się z największego dna. Głównym bohaterem filmu „Najlepszy” jest sportowiec, który zachwycił świat, a który w Polsce, do dziś, pozostaje osobą praktycznie nieznaną. To fascynująca, pełna morderczego wysiłku, spektakularnych upadków i niezwykłej siły, historia inspirowana życiem Jerzego Górskiego, który ukończył bieg śmierci oraz ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata, zdobywając tytuł mistrza na dystansie Double Ironman z czasem 24h:47min:46sek. Ten rekord nie byłby jednak możliwy, gdyby w jego życiu nie pojawiły się dwie kobiety. Jedną stracił. Druga stała się inspiracją, aby zawalczył o swoje życie.
W postać tytułową wcielił się Jakub Gierszał, który zdobył Nagrodę „Shooting Star” dla „najbardziej obiecującego, młodego aktora europejskiego”, wręczoną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie w 2012 roku. Za rolę Jerzego Górskiego był nominowany do Orłów 2018. W rolach drugoplanowych partneruje mu w tym filmie plejada znakomitych polskich aktorów: Arkadiusz Jakubik jako kierownik basenu, Janusz Gajos jako Marek Kotański, Artur Żmijewski jako ojciec głównego bohatera i Magdalena Cielecka jako jego matka, Adam Woronowicz jako ojciec Grażyny, byłej partnerki Jerzego, Mateusz Kościukiewicz jako Andrzej i Tomasz Kot jako Okoń.
„Najlepszy”, ogółem, otrzymał aż cztery nominacje do nagrody Orły 2018 – Arkadiusz Jakubik za najlepszą drugoplanową rolę męską, Tomasz Dukszta za najlepszy dźwięk i Jarosław Barzan – najlepszy montaż. Aż sześciokrotnie nagrodzono ten film na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017). Nagrodę Publiczności odebrał reżyser Łukasz Palkowski. Jury festiwalowe doceniło także Marka Warszewskiego za najlepszą scenografię i m.in. Kamilę Kamińską w kategorii: Najlepszy debiut aktorski. Warto również dodać, że autorem zdjęć do „Najlepszego” – nominowanych do nagrody Złota Żaba w Konkursie Filmów Polskich Camerimage 2018 – jest Piotr Sobociński Junior, który rok wcześniej, podczas 41. Festiwalu w Gdyni, odebrał nagrodę za zdjęcia do „Wołynia” Wojciecha Smarzowskiego. Natomiast scenariusz do filmu „Najlepszy” napisali: Agatha Dominik – Polka w Hollywood („Dziewczyny z przemytu”) i Maciej Karpiński, mentor wielu pokoleń polskich scenarzystów („Córy szczęścia”, „Różyczka”, „W ukryciu”). Producentem filmu jest: Iron Films sp. z o.o., a jednym z koproducentów – Telewizja Polsat Sp. z o.o.


Wtorek 29.12.2020

Złap mnie, jeśli potrafisz

Emisja: 29.12.2020; wtorek; g. 18:00
Tytuł oryginalny: Catch Me if You Can
Kraj i rok produkcji: USA, Kanada – 2002
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada aktorska: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen,
Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Frank John Hughes, Jennifer Garner, Ellen Pompeo, Amy Acker, Elizabeth Banks,James Morrison, John Finn

Zdobywca Oscara, Leonardo DiCaprio („Zjawa”) gra w kotka i myszkę z dwukrotnym laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Tomem Hanksem („Filadelfia”, „Forrest Gump”) w komedii kryminalnej, opartej na faktach i w reżyserii trzykrotnie uhonorowanego Oscarem, Stevena Spielberga („Szeregowiec Ryan”, „Lista Schindlera”).
Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio – za tę rolę pierwszoplanową w dramacie nominowany do nagrody Złotych Globów) nie chodził do szkoły średniej, nie studiował medycyny ani prawa, a osiągnął… mistrzostwo w podawaniu się za przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów: pilota, prawnika i lekarza – i to wszystko przed 21. urodzinami! Ten film to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia błyskotliwie inteligentnego mistrza oszustwa i agenta federalnego, podążającego jego tropem.
Ameryka początku lat 60. Dwunastoletni Frank Abagnale nie czuje się dobrze w rodzinnym domu. Jego rodzice, Paula (Nathalie Baye) i Frank (Christopher Walken – nominowany za tę rolę drugoplanową do Oscara) właśnie się rozwodzą. W dodatku, ukochany ojciec okazuje się zadłużonym po uszy nieudacznikiem. Zdesperowany chłopak ucieka do Nowego Jorku z 25 dolarami w kieszeni. Ale nie staje się jednym z dzieci ulicy. Wręcz przeciwnie. Wykorzystując swój osobisty wdzięk i genialny talent do fałszowania czeków, w ciągu kilku lat zbija fortunę wartą 40 milionów dolarów. Prowadzi luksusowe i beztroskie życie. Podając się za pilota PanAm, podbija serca znacznie starszych od niego stewardes, a jako lekarz uwodzi pielęgniarki. W końcu – by zadowolić rodziców pięknej Brendy (Amy Adams), którą chce poślubić – udaje prawnika. Na trop genialnego fałszerza wpada policja. Dla agenta FBI Carla Hanratty’ego (Tom Hanks) schwytanie Franka staje się obsesją.

Pasmo filmowe: Wesoły wtorek; g. 21:00

To nie tak jak myślisz, kotku

Emisja: PREMIERA – 28.12.2020; poniedziałek; g. 23:20
29.12.2020; wtorek; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2008
Scenariusz i reżyseria: Sławomir Kryński
Obsada aktorska: Jacek Borusiński, Tomasz Kot, Jan Frycz, Katarzyna Figura,
Małgorzata Buczkowska, Michał Bajor, Sławomir Orzechowski

Komedia. Wielowątkowa historia uwikłanych w niespodziewany splot wydarzeń uczestników zjazdu lekarzy, który odbywa się w ekskluzywnym hotelu nad morzem. Lawina wydarzeń wciąga po kolei wszystkich bohaterów, a swoista „parada oszustów” wydaje się nie mieć końca. Pod koniec filmu nie ma w hotelu osoby która, by nie udawała – lub nie była brana za kogoś innego.
Przystojny i zamożny neurochirurg Filip Hoffman (Jan Frycz) postanawia spędzić grzeszny weekend z młodą pielęgniarką Dominiką (Małgorzata Buczkowska). Niestety, te romantyczne plany może pokrzyżować żona – doktorowa Hoffmanowa (Katarzyna Figura). Ale dla człowieka, który na co dzień pracuje ze skalpelem w ręce, nie ma przeszkód nie do pokonania. Nawet gdy sprawy stoją na ostrzu noża. Doktor Filip obmyśla więc misterny plan i, pod pretekstem udziału w sympozjum naukowym chirurgów, rezerwuje apartament dla dwojga w sopockim hotelu. Tymczasem, osamotniona żona doktora, Maria, też chciałaby oddać się weekendowemu szaleństwu – najchętniej w ramionach niejakiego Bogusia (Tomasz Kot). Boguś to typ mężczyzny, któremu nie oprze się żadna znudzona mężatka. Ale kochanek marzeń też skrywa pewien wstydliwy sekret. Obie pary przypadkowo wybierają ten sam hotel i na domiar złego, zamieszkują w sąsiadujących pokojach. Ale to jeszcze nie wszyscy uczestnicy szalonego weekendu. Do hotelu przybywa niezbyt rozgarnięty asystent doktora Hoffmana – Jakub Bazyl (Jacek Borusiński), który zostaje wciągnięty w sieć skomplikowanych kłamstw przez oboje małżonków, próbujących ukryć przed sobą nawzajem żywe dowody zdrady. Niewinna ofiara intrygi szybko bierze sprawy w swoje ręce i udowadnia, że w sprawach męsko-damskich uczeń potrafi zadziwiająco szybko przerosnąć mistrza…
„To nie tak jak myślisz, kotku” – komedia, zrealizowana na podstawie scenariusza Sławomira Kryńskiego i w jego reżyserii – pokazuje w krzywym zwierciadle perypetie współczesnych bohaterów, pięknych i bogatych, uwikłanych w miłosny wielokąt. Kontynuując temat walki płci, znany wielbicielom „Testosteronu”, film ten udowadnia, że mężczyźni są z Wenus, a kobiety z Marsa. Albo odwrotnie! „To nie tak jak myślisz, kotku” to męska odpowiedź na kobiece „Nie kłam, kochanie!”.


Środa 30.12.2020

Iron Man 3

Emisja: 30.12.2020; środa; g. 18:15
Tytuł oryginalny: Iron Man 3
Kraj i rok produkcji: USA, 2013
Reżyseria: Shane Black
Obsada aktorska: Robert Downey Jr., Guy Pearce, Gwyneth Paltrow, Don Cheadle,
Rebecca Hall, Ben Kingsley, Jon Favreau, James Badge Dale, Stephanie Szostak, Paul Bettany, William Sadler

Widowisko science-fiction, nominowane do Oscara za efekty specjalne. Znakomity Robert Downey Jr. powraca w roli ekscentrycznego miliardera i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka w trzeciej, najlepszej odsłonie historii superbohatera, rodem ze świata komiksów Marvela. Jako Iron Man wyrusza w podróż, by zemścić się na tych, przez których jego świat legł w gruzach.
Tony Stark (Robert Downey Jr.) to geniusz, miliarder, playboy i filantrop w jednej osobie. Ten niezwykły mężczyzna skonstruował przed laty kostium – zbroję, którą zakłada, by jako Iron Man zwalczać niebezpiecznych przestępców. Staje w obronie Dobra i ponosi za to wielką cenę. Najtrudniejsze do uleczenia są rany psychiczne. Cierpi na bezsenność, miewa stany lękowe, oddala się od swojej ukochanej Virginii „Pepper” Potts (Gwyneth Paltrow). W najtrudniejszym momencie życia Tony Stark powraca jako Iron Man, bo musi zmierzyć się z wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem – tajemniczym terrorystą, ukrywającym się za pseudonimem Mandaryn (Ben Kingsley). To być może najgroźniejszy z jego przeciwników, bo dąży do przejęcia władzy nad całym światem i dysponuje bronią, która może unicestwić każdą armię. To zabójczy wirus o nazwie Extremis, stworzony przez parę skorumpowanych biologów: Mayę Hansen (Rebecca Hall) i Aldricha Killiana (Guy Pearce). W tej nierównej walce Iron Man może liczyć tylko na wsparcie swojego najlepszego przyjaciela, pułkownika Jamesa Rhodesa (Don Cheadle), który staje do walki jako War Machine – w zbroi wynalezionej przez Starka, oraz równie pięknej, co dzielnej Pepper. Ale ostatecznie Iron Man musi sam stawić czoła wrogowi, który zamienia w ruinę jego świat, niszczy wszystko, co jej mu drogie. Ta konfrontacja wystawi na próbę siłę charakteru Tony’ego Starka i jego ducha walki. Przyparty do muru, Iron Man znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie przetrwania. Poznamy w końcu odpowiedź na pytanie, nurtujące fanów tej komiksowej serii: czy to zbroja czyni superbohatera?
„Iron Man 3” powstał w wytwórni filmowej Marvel Studios, przy współudziale DMG Entertainment i Paramount Pictures. Film odniósł oszałamiający sukces – przy budżecie dwustu milionów dolarów zarobił na światowej dystrybucji kinowej ponad miliard dwieście milionów dolarów. Zdobył również uznanie krytyków. Nominacjami do Oscara i nagrody BAFTA 2014 doceniono twórców efektów specjalnych – a byli to: Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash i Daniel Sudick.

Pasmo filmowe: Sensacyjna środa; g. 21:00

Avengers: Czas Ultrona

Emisja: 29.12.2020; wtorek; g. 23:15
30.12.2020; środa: 21:00

Tytuł oryginalny: Marvel’s Avengers: Age of Ultron
Kraj i rok produkcji: USA, 2015
Reżyseria: Joss Whedon
Obsada aktorska: Chris Evans, Chris Hemsworth, Don Cheadle, James Spader, Jeremy Renner, Mark Ruffalo, Robert Downey Jr., Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson,
Aaron Taylor-Johnson, Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Cobie Smulders,
Anthony Mackie, Hayley Atwell, Thomas Kretschmann

„Avengers: Czas Ultrona” to amerykański fantastycznonaukowy film akcji. Powstał na podstawie serii komiksów o drużynie superbohaterów o tej samej nazwie, wydawnictwa Marvel Comics.
Kiedy Tony Stark/Iron Man (Robert Downey Jr.) próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron (James Spader) ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Steve Rogers/Kapitan Ameryka (Chris Evans), Thor (Chris Hemsworth), Bruce Banner/Hulk (Mark Ruffalo), Natasha Romanoff/Czarna Wdowa (Scarlett Johansson) i Clint Barton/Hawkeye (Jeremy Renner) zostaną wystawieni na największą próbę, pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji…
Film ten jest bardzo udaną kontynuacją przeboju kinowego „Avengers” z 2012 roku. Należy do II Fazy Marvel Cinematic Universe. Twórcami komiksu byli: Stan Lee i Jack Kirby.
„Avengers: Czas Ultrona” powstał za rekordowy budżet dwustu milionów dolarów, ale koszty produkcji zwróciły się już podczas weekendu otwarcia w USA. Dystrybucja tego filmu na całym świecie przyniosła ponad miliard czterysta milionów dolarów. Ten oszałamiający wynik sprawił, że superbohaterowie powrócili na duży ekran w kolejnych odsłonach tej serii: „Avengers: Wojna bez granic: (2018) i „Avengers: Koniec gry” (2019).


Czwartek 31.12.2020
Sylwester

Król rozrywki

Emisja: PREMIERA – 31.12.2020; czwartek; g. 18:45
Tytuł oryginalny: Greatest Showman, The
Kraj i rok produkcji: USA, 2017
Reżyseria: Michael Gracey
Obsada aktorska: Hugh Jackman, Zac Efron, Michelle Williams, Rebecca Ferguson, Zendaya

Hugh Jackman przewodzi doborowej obsadzie w tym oryginalnym musicalu, pełnym zapierających dech występów, od których nie można oderwać wzroku. Inspirowany legendą i ambicjami P.T. Barnuma – prawdziwego amerykańskiego impresario popkultury i zarazem wizjonera gotowego na wszystko, by urzeczywistnić swe marzenie o stworzeniu cyrku o trzech arenach. Film ukazuje narodziny amerykańskiego przemysłu rozrywkowego. Wejdźcie do środka… i wejdźcie w urzekającą wyobraźnię człowieka, który chce ujawnić, że samo życie może być najbardziej porywającym widowiskiem ze wszystkich. Jego życie to historia godna światowej klasy spektaklu.
Australijski filmowiec, Michael Gracey tym filmem zadebiutował jako reżyser pełnometrażowej fabuły i… stworzył dzieło dojrzałe. „Król rozrywki” to olśniewające widowisko z energetyczną muzyką i zachwycającymi piosenkami, których autorami są zdobywcy Oscara za „La La Land” – Benj Pasek i Justin Paul. W roli głównej wystąpił Australijczyk, nominowany do Oscara za kreację w musicalu „Les Misérables” (2012), a znany z cyklu takich hitów kina akcji rodem z komiksów, jak: „X-Men” czy „Wolverine”. Za występ w „Królu rozrywki” otrzymał nominację do nagrody Złotego Globu (2018). Obok niego w tym filmie błyszczą gwiazdy pierwszej wielkości, takie jak: Zac Efron jako partner Barnuma, Phillip; czterokrotnie nominowana do Oscara – Michelle Williams jako żona Barnuma, Charity, Rebecca Ferguson jako szwedzka supergwiazda, Jenny Lind oraz Zendaya jako artystka, występująca na trapezie, Anne Wheeler.

Pasmo filmowe: Romantyczny czwartek; g. 21:00

Ant-Man

Emisja: 31.12.2020; czwartek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Ant-Man
Kraj i rok produkcji: USA, 2015
Reżyseria: Peyton Reed
Obsada aktorska: Michael Douglas, Bobby Cannavale, Michael Peña, Corey Stoll,
Mark Knapton, Evangeline Lilly

Przebojowe widowisko science-fiction, na podstawie komiksów wydawnictwa Marvel. Biochemik dr Hank Pym (w tej roli: zdobywca 2 Oscarów – Michael Douglas) wykorzystuje swoje najnowsze odkrycie naukowe – grupy subatomowych cząstek, aby stworzyć formułę zmieniającą wielkość. Pomimo że jego pierwszy autotest skończył się fatalnie, rozwija on ów projekt, który pomaga mu komunikować się z owadami i kontrolować je. Pym po tajemniczej śmierci żony odsunął się od córki o imieniu Hope (Evangeline Lilly) i nie może znaleźć z nią wspólnego języka. Zawodowy oszust Scott Lang (Paul Rudd) z kolei zaprzepaścił swoje małżeństwo, spędził trzy lata w więzieniu, a teraz próbuje porzucić złodziejską przeszłość i być dobrym ojcem dla małej Cassie. Po wyjściu na wolność ma problem ze znalezieniem pracy, która jest konieczna, aby mógł utrzymywać kontakt z córką. Przez to za namową kolegi Luisa (Michael Peña) podejmuje się kolejnej kradzieży – tym razem w domu założyciela Pym Technologies, Hanka Pyma. W posiadłości Lang znajduje jedynie dziwny kostium, który z ciekawości postanawia na miejscu przetestował. Okazuje się, że dzięki niemu może zmniejszyć się do rozmiaru insekta. Kiedy wystraszony Lang postanawia zwrócić kostium do posiadłości Pyma, zostaje aresztowany. Z aresztu wydostaje się dzięki… Pymowi. Scott Lang jako Ant-Man za sprawą niezwykłego kostiumu, dzięki któremu przybiera postać mrówki, zyskując jednocześnie nadludzką siłę, staje się superbohaterem. Gdy świat stanie w obliczu nowej generacji zagrożeń, Ant-Man wraz ze swoim mentorem – doktorem Hankiem Pymem zaplanuje skok, który może zapobiec światowej katastrofie.

Pasażer

Emisja: PREMIERA – 31.12.2020; czwartek; g. 23:30
1.01.2021; piątek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Commuter, The
Kraj i rok produkcji: USA, Francja – 2018
Reżyseria: Jaume Collet-Serra
Obsada aktorska: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Sam Neill, Elizabeth McGovern, Florence Pugh, Killian Scott, Clara Lago, Damson Idris, Andy Nyman,
Jonathan Banks

Bohater kina akcji, Liam Neeson, powraca w trzymającym od pierwszej do ostatniej minuty thrillerze, którego twórcą jest współczesny mistrz tego gatunku – Jaume Collet-Serra. „Pasażer” – nowe dzieło twórcy przebojów: „183 metry strachu” i „Non stop”, to pełne gwiazd kino sensacyjne, o szybkości i mocy rozpędzonego pociągu. Historia zwykłego człowieka, uwikłanego w zabójczy spisek, od którego decyzji zależeć będzie życie wielu niewinnych osób.
Dla agenta ubezpieczeniowego Michaela Woolricha (Liam Neeson) każdy dzień wygląda tak samo – praca i powrót pociągiem do domu. Wszystko zmienia się, gdy w czasie jednej z podróży poznaje tajemniczą kobietę (Vera Farmiga). Nieznajoma, która wydaje się wiedzieć o Michaelu dosłownie wszystko, zleca mu niezwykłe zadanie w zamian za sowitą opłatę. Zanim pociąg dotrze do celu, mężczyzna ma zlokalizować i wskazać osobę, która tego dnia nie powinna się w nim znajdować. Jeśli tego nie zrobi, ucierpi zarówno on sam, jego rodzina, jak i współpasażerowie. Nie mając wyboru, Michael postanawia rozwiązać zagadkę. Z każdą minutą i przebytym kilometrem stawka rośnie, a bohater przekonuje się, że stał się pionkiem w szalenie niebezpiecznej intrydze…
Po międzynarodowym sukcesie filmów: „Tożsamość”, „Non-Stop” i „Nocny pościg” Liam Neeson i reżyser Jaume Collet-Serra po raz czwarty zwierają szyki w ekscytującym thrillerze pt. „Pasażer”. Emocjonującym filmie o człowieku, który za wszelką cenę próbuje zapobiec katastrofie pociągu podmiejskiego. Jednym z największych atutów filmu jest sposób prowadzenia narracji. Historia rozgrywa się niemal wyłącznie w czasie rzeczywistym. Napięcie rośnie z minuty na minutę, przez co film można porównać do kultowych thrillerów, takich jak: „Nieznajomi z pociągu” czy „Północ, północny zachód” Alfreda Hitchocka.
Nominowany do Oscara i trzykrotnie do Złotych Globów, Liam Neeson to aktor wszechstronny i oprócz wspomnianych tu przebojów kina sensacyjnego, ma w swoim dorobku kreacje w tak ambitnych dramatach historycznych, jak: „Michael Collins”, „Lista Schindlera”, „Kinsey” czy „Milczenie”. Widzom Polsatu szczególnie drogie są jego występy w kolejnych częściach przebojowej „Uprowadzonej” czy w nowej wersji „Drużyny A”.
W obsadzie tej przebojowej produkcji obok Neesona zobaczymy też takie gwiazdy kina, jak: Vera Farmiga (nominowana do Oscara i Złotego Globu za rolę drugoplanową w dramacie „W chmurach” i gwiazda serialu „Bates Motel”) oraz Patrick Wilson (dwukrotnie nominowany do Złotych Globów – m.in. za rolę w serialu „Fargo”, polscy widzowie szczególnie cenią go za udział w dramacie „Jack Strong”). Oboje stworzyli niezapomnianą parę egzorcystów w obydwu częściach hitowej „Obecności”. Australijski gwiazdor, Sam Neill dla widzów na całym świecie znany jest przede wszystkim z roli w „Parku Jurajskim”. W filmie „Pasażer” wystąpił też Jonathan Banks, czyli zabójczy Mike Ehrmantraut z kultowych seriali: „Breaking Bad” i „Zadzwoń do Saula”.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ