Poniedziałek; 1.02.2021

A.I. Sztuczna inteligencja

Emisja: 1.02.2021; poniedziałek; g. 17:55
Tytuł oryginalny: A.I. Artificial Intelligence
Kraj i rok produkcji: USA, 2001
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada aktorska: Haley Joel Osment, Jude Law, Frances O’Connor, William Hurt, Brendan Gleeson, Ken Leung, Sam Robards

Futurystyczna klasyka sci-fi w reżyserii Stevena Spielberga. Wzruszająca historia dziecka-robota Davida (Haley Joel Osment), który został zaprogramowany, by odczuwać miłość. Gdy „przychodzi na świat”, jego „matka” Monica (Frances O’Connor) szepcze do ucha swego dziecka-robota siedem słów kodu: Zyrros, Sokrates, Partykuła, Decybel, Huragan, Delfin, Tulipan. Wtedy w oczach Davida pojawia się obraz duszy i aktywuje się w nowy program komputerowy. W jego obwodach zaczyna pulsować miłość do matki. Być może będzie taki jak inni ludzie, o ile wcześniej nie wyląduje na komputerowym złomowisku. Nagle w tym poprawnie działającym systemie pojawia się błąd: człowiek. Kiedy Martin, rodzony syn Moniki, budzi się ze śpiączki, dokłada wszelkich starań, aby wyeliminować Davida, w którym widzi rywala. Uwięziony w pułapce miłości David ma odtąd tylko jeden cel: być chłopcem z krwi i kości i odzyskać uczucie Moniki. Żeby to osiągnąć musi jednak znaleźć błękitną wróżkę, która niegdyś uczyniła z Pinokia prawdziwego chłopca. W misji towarzyszą mu dwaj przyjaciele: seksowny robot Gigolo Joe (Jude Law) i mądry mechaniczny miś. David kocha i chce być kochanym…
Film ten otrzymał dwie nominacje do Oscara – w kategoriach: Najlepsza muzyka oryginalna (John Williams) oraz Najlepsze efekty specjalne (Dennis Muren, Scott Farrar, Stan Winston, Michael Lantieri). Był też trzykrotnie nominowany do Złotego Globa – docenieni w ten sposób zostali: Jude Law (Najlepszy aktor w roli drugoplanowej), Steven Spielberg (Najlepszy reżyser) i John Williams (Najlepsza muzyka).

Pasmo filmowe: Intrygujący poniedziałek; g. 21:00

Lot

Emisja: 1.02.2021; poniedziałek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Flight
Kraj i rok produkcji: USA, 2012
Reżyseria: Robert Zemeckis
Obsada aktorska: Denzel Washington, Don Cheadle, Kelly Reilly, John Goodman,
Bruce Greenwood, Nadine Velazquez, Brian Geraghty, Tamara Tunie

Denzel Washington w znakomitej, nominowanej do Oscara i Złotego Globu, kreacji w pasjonującym, trzymającym w napięciu thrillerze w reżyserii Roberta Zemeckisa. Historia uzależnionego od alkoholu pilota, któremu udaje się mimo awarii bezpiecznie wylądować, jednak grozi mu proces i więzienie, gdyż znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Kapitan linii lotniczych William „Whip” Whitaker (Denzel Washington) jest uzależniony od alkoholu. Rozwiódł się z żoną, prawie nie utrzymuje kontaktów z synem. Wiecznego kaca leczy kokainą, wódką i aspiryną, które stawiają go na nogi przed kolejnym lotem. Pewnego dnia, po upojnej nocy w towarzystwie stewardessy, musi sprowadzić bezpiecznie na ziemię maszynę, która ma awarię. Whipowi cudem udaje się wylądować. Ocala tym samym życie 96 osób z 102 obecnych na pokładzie. Zostaje okrzyknięty bohaterem. Dotychczas każdy pilot, który próbował podobnego manewru na symulatorze, rozbijał maszynę, zabijając wszystkich pasażerów. Zbiera się komisja, która musi odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do wypadku. Z rutynowo pobranych od Whipa, próbek krwi wynika, że podczas lotu był… nietrzeźwy. W jednej chwili z bohatera staje się podejrzanym. Grozi mu proces i więzienie. Podczas gdy prawnik Whitakera – Hugh Lang (nominowany do Oscara, Don Cheadle – „Hotel Rwanda”, „Crash”) walczy o niego w sądzie, on sam próbuje w końcu zmierzyć się z nałogiem. Wspiera go w tym poznana w szpitalu, piękna dziewczyna o imieniu Nicole (Kelly Reilly), która sama usiłuje wyjść z uzależnienia od narkotyków. W tym samym czasie służby ciągle prowadzą dochodzenie w sprawie katastrofy…
„Lot” zdobył dwie nominacje do Oscara: Denzel Washington – dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej oraz John Gatins – za najlepszy scenariusz oryginalny. Denzel Washington za kreację w tym filmie był też nominowany do nagrody Złotego Globa. Warto również przypomnieć, że ten wybitny aktor amerykański ma już na swoim koncie 2 Oscary i 3 Złote Globy oraz wiele nominacji do tych najważniejszych filmowych nagród. Partnerująca mu w tym filmie, Kelly Reilly za swoją kreację drugoplanową otrzymała dwie prestiżowe, choć mniej znane nagrody – Hollywood Film Awards i Alliance of Women Film Journalists. Reżyserii „Lotu” podjął się inny laureat nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Robert Zemeckis; twórca takich kinowych przebojów, jak: „Forrest Gump” i „Cast Away”.


Wtorek; 2.02.2021

Dick i Jane: Niezły ubaw

Emisja: 2.02.2021; wtorek; g. 19:05
Tytuł oryginalny: Fun with Dick and Jane
Kraj i rok produkcji: USA, 2005
Reżyseria: Dean Parisot
Obsada aktorska: Jim Carrey, Téa Leoni, Alec Baldwin, Angie Harmon, Richard Burgi

Znakomita komedia z Jimem Carrey’em i Tea Leoni, wcielających się w tytułowe postacie: Dicka i Jane. Lata ciężkiej pracy Dicka Harpera wreszcie przynoszą rezultaty, gdy bohater zostaje wiceprezesem firmy Globodyne, światowego lidera na rynku medialnym. Ale po zaledwie jednym dniu pracy Dicka na nowym stanowisku, firma Globodyne zostaje zniszczona przez konkurencję, a sam Dick zostaje na lodzie. Szybka zmiana fortuny nie pozwoliła Dickowi zaoszczędzić pieniędzy na czarną godzinę. Teraz, gdy nadeszły gorsze czasy, nasz bohater i jego kochająca żona Jane z przerażeniem obserwują, jak ich piękny dom, luksusowe samochody oraz ceniący prestiż przyjaciele ulatniają się jak kamfora. Dick, który zawsze postępował zgodnie z zasadami i ciężko pracował na dobrobyt swojej rodziny, nie jest przygotowany na rezygnację z amerykańskiego marzenia. Ucząc się od swojego skorumpowanego pracodawcy, wpada na genialny pomysł: jeśli kradzież jest dobra dla jego szefa, powinna być dobra także dla niego. Korzystając ze swoich nowoodkrytych zdolności, Dick i Jane dają nauczkę wielkiemu biznesowi…

Pasmo filmowe: Wesoły wtorek; g. 21:00

Nie zadzieraj z fryzjerem

Emisja: 2.02.2021; wtorek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: You Don’t Mess with the Zohan
Kraj i rok produkcji: USA, 2008
Reżyseria: Dennis Dugan
Obsada aktorska: Adam Sandler, Emmanuelle Chriqui, Lainie Kazan, Nick Swardson,
Rob Schneider, John Turturro

Zwariowana komedia z Adamem Sandlerem w roli głównej. Zohan to znakomicie wyszkolony izraelski komandos, który chcąc zerwać z dotychczasowa profesją najpierw pozoruje swoją śmierć, a następnie udaje się do Nowego Jorku, żeby spełnić swoje życiowe marzenie – zostać „stylistą fryzur”. Zohan usilnie stara się zamknąć swoją przeszłość, ale szybko przekonuje się, że odcięcie się od własnych korzeni nie jest to takie proste. Starają się go dopaść starzy i nowi wrogowie, jednak szybko okaże się, że nikomu nie wyjdzie na dobre zadzieranie z Zohanem.


Środa; 3.02.2021

Bez hamulców

Emisja: 3.02.2021; środa; g. 19:05
Tytuł oryginalny: Premium Rush
Kraj i rok produkcji: USA, 2012
Reżyseria: David Koepp
Obsada aktorska: Joseph Gordon-Levitt, Michael Shannon, Dania Ramirez

Thriller sensacyjny. Wilee (Joseph Gordon-Levitt) to pełen brawury kurier rowerowy, który robi wszystko, by klienci otrzymywali przesyłki na czas. Tym razem nie będzie miał lekko: w pościg za nim rusza psychopatyczny policjant. Wilee należy do elity rowerowych kurierów w Nowym Jorku. Chłopak całymi dniami zmaga się z czasem i na ostrym kole, rowerze bez przerzutek i hamulców, dostarcza przesyłki niecierpliwym klientom. Pewnego dnia Wilee otrzymuje bardzo ważne zlecenie. Jego zadaniem jest przekazanie w godzinach szczytu pewnej koperty. Niestety, jej przejęciem zainteresowany jest skorumpowany policjant Bobby Monday (Michael Shannon), który rusza w pościg za chłopakiem. Czy kurier zdoła wygrać z czasem, dostarczyć przesyłkę i ocalić swoje życie?

Pasmo filmowe: Sensacyjna środa; g. 21:00

Peacemaker

Emisja: 2.02.2021; wtorek; g. 23:25
3.02.2021; środa: 21:00
Tytuł oryginalny: Peacemaker, The
Kraj i rok produkcji: USA, 1997
Reżyseria: Mimi Leder
Obsada aktorska: George Clooney, Nicole Kidman, Marcel Iures, Holt McCallany,
Armin Mueller-Stahl, Aleksandr Peskov, Goran Višnjić

Wybuchowy thriller w gwiazdorskiej obsadzie. W byłym Związku Radzieckim w tajemniczych okolicznościach rozbija się pociąg przewożący ładunek nuklearny. Wybitna specjalistka od broni nuklearnej dr Julia Kelly (Nicole Kidman) uważa, że wypadek był sfingowany, a naprawdę chodzi o zakamuflowanie kradzieży jednego z pocisków. W misji odzyskania broni towarzyszy jej amerykański podpułkownik Thomas Devoe (George Clooney), którego dość bezpośredni styl bycia początkowo drażni panią doktor. Para musi jednak odłożyć na bok osobiste niesnaski, a z czasem również rodzący się romans, by razem odszukać ostatni pocisk. Podążając jego tropem docierają aż do siedziby Narodów Zjednoczonych…


Czwartek; 4.02.2021

Step Up – taniec zmysłów

Emisja: 4.02.2021; czwartek; g. 18:50
Tytuł oryginalny: Step Up
Kraj i rok produkcji: USA, 2006
Reżyseria: Anne Fletcher
Obsada aktorska: Channing Tatum, Jenna Dewan, Damaine Radcliff

Muzyczny przebój dekady. Tyler (Channing Tatum) to chłopak z nizin, buntownik z najgorszej dzielnicy Baltimore, który codziennie balansuje na granicy prawa, a jedynym jego marzeniem jest wyrwanie się z dołującej rzeczywistości. Nora (Jenna Dewan) jest utalentowaną tancerką, dziewczyną z dobrego domu, która może sobie pozwolić na przywilej kształcenia się w elitarnej Akademii Muzyki i Tańca. Jedyne, co stoi jej na przeszkodzie na drodze do świetlanej przyszłości, to brak odpowiedniego partnera na zbliżającą się dyplomową prezentację. Na skutek kolejnego konfliktu z prawem, Tyler skazany zostaje przez sąd na prace społeczne w Akademii. Gniewny outsider z wiadrem i mopem w garści dziwnym zrządzeniem losu ujawnia swoje talenty taneczne przed Norą, która będąc pod wrażeniem popisów street dancera postanawia uczynić go swym partnerem w zbliżającym się przedstawieniu.

Pasmo filmowe: Romantyczny czwartek; g. 21:00

A więc wojna

Emisja: 3.02.2021; środa; g. 23:35
4.02.2021; czwartek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: This Means War
Kraj i rok produkcji: USA, 2012
Reżyseria: McG
Obsada aktorska: Reese Witherspoon, Chris Pine, Tom Hardy, Chelsea Handler, Til Schweiger, Abigail Spencer, Angela Bassett

Pełna wybuchowej akcji, komedia romantyczna. FDR (Chris Pine – „Star Trek”)) i Tuck (Tom Hardy – „Mroczny Rycerz powstaje”, „Zjawa”) – dwaj tajni agenci – zakochują się na zabój w uroczej i czarującej Lauren (laureatka Oscara i Złotego Globu – Reese Witherspoon). W dokonaniu wyboru Lauren pomaga przyjaciółka, Trish (Chelsea Handler), a tymczasem FDR i Tuck, aby zdobyć względy dziewczyny, prowadzą wojnę, podczas której bez skrupułów wykorzystują wszelkie szpiegowskie gadżety, swoje niezwykłe umiejętności i doświadczenia zdobyte w ciągu wielu lat wykonywania skrajnie niebezpiecznych zadań. Niech wygra najlepszy… szpieg!


Piątek; 5.02.2021

Spider-Man: Uniwersum

Emisja: PREMIERA – 5.02.2021; piątek; g. 18:30
Tytuł oryginalny: Spider-Man: Into the Spider-Verse
Kraj i rok produkcji: USA, 2018
Reżyseria: Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman

Uhonorowany Oscarem, Złotym Globem i nagrodą BAFTA – najlepszy pełnometrażowy film animowany 2019 roku, zrealizowany na podstawie serii komiksów o Spider-Manie wydawnictwa Marvel Comics.

Po ugryzieniu przez radioaktywnego pająka Miles Morales, nastolatek z Brooklynu, odkrywa w sobie niezwykłe moce. Niepozorny chłopak staje się Spider-Manem. Tymczasem niebezpieczne eksperymenty złowrogiego Kingpina doprowadzają do chwilowego połączenia multiuniwersum i w naszym świecie pojawia się kilka wersji Spider-Mana. Kiedy otwiera się brama do uniwersum, Miles szybko zdaje sobie sprawę, że nie jest jedynym superbohaterem. Więcej niż jedna osoba nosi maskę Spider-Mana i posiada jego nieograniczone możliwości. Chłopak poznaje Petera Parkera i Gwen Stacy, czyli pierwszą dziewczynę w roli Spider-Mana. Świat Milesa zmienił się bezpowrotnie. Jeszcze nie tak dawno buntował się wobec swoich rodziców i próbował zaadaptować się w nowej szkole. Teraz staje do boju w imię Dobra. Czy nowy Spider-Man razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi zdoła pokonać Zło i uratować nasz świat? Czy podoła misji? Jeśli Miles jako Spider-Man i jego nowi przyjaciele nie zniszczą zderzacza, żadne z nich nie będzie miało dokąd wrócić!


Pasmo filmowe: Gwiazdorski piątek (g. 21:00)

Mroczna wieża

Emisja: 4.02.2021; czwartek; g. 23:00
5.02.2021; piątek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Dark Tower, The
Kraj i rok produkcji: USA, 2017
Reżyseria: Nikolaj Arcel
Obsada aktorska: Idris Elba, Matthew McConaughey, Tom Taylor, Dennis Haysbert,
Ben Gavin, Katheryn Winnick, José Zúñiga

Ekranizacja sagi Stephena Kinga. Ostatni żyjący Rewolwerowiec, Roland Deschain (Idris Elba), uwięziony w niekończącej się walce z Walterem O’Dimem, znanym także jako Człowiek w czerni (Matthew McConaughey), ze wszystkich sił stara się powstrzymać go przed zburzeniem Mrocznej Wieży, która spaja światy. W imię przetrwania światów, w ostatecznej walce zderzą się ze sobą Dobro i Zło. Tylko Roland może ocalić Wieżę przed Człowiekiem w czerni.

Współcześnie w Nowym Jorku mieszka 11-letni Jake Chambers (Tom Taylor). Chłopiec dręczony jest koszmarnymi wizjami, w których Człowiek w Czerni (zdobywca Oscara – Matthew McConaughey) usiłuje zniszczyć Wieżę i doprowadzić do końca znanego mu, świata. W swojej wyobraźni nastoletni bohater widzi też Rewolwerowca (Idris Elba – gwiazda serialu „Luther”), który stara się zapobiec rozprzestrzenianiu Zła. Matka Jake′a (Katheryn Winnick – „Wikingowie”), ojczym oraz psychiatra (José Zúñiga) uważają, że nawiedzające nastolatka w snach apokaliptyczne obrazy to zaburzenie psychiczne, spowodowane tragiczną śmiercią jego ojca dwa lata temu. Ich decyzją chłopiec ma trafić do kliniki psychiatrycznej dla dzieci. Ale Jake w parze jej pracowników rozpoznaje monstra ze swoich wizji i ucieka im. Błąkając się po nowojorskich zaułkach, trafia do dziwnie znajomego, opuszczonego budynku. Odkrywa tu zaawansowany technologicznie portal i dzięki niemu przenosi się do postapokaliptycznego świata – Świata Pośredniego. Spotyka tu prawdziwego ostatniego Rewolwerowca, Rolanda Deschaina. Ten mężczyzna ściga Człowieka w czerni, by zemścić się na nim za śmierć swojego ojca (Dennis Haysbert – „24 godziny”). Wszystkie te wydarzenia pojawiły się w snach chłopca, uwiecznionych przez niego w rysunkach. Rewolwerowiec ostrzega chłopca, że Człowiek w czerni / Walter porywa dzieci ze zdolności parapsychologicznymi, by wykorzystać ich siły do zniszczenia Mrocznej Wieży. Ta monstrualnej wielkości budowla stoi w centrum wszechświata i chroni ludzi przed ciemnościami. Tylko dziecięcy umysł jest w stanie ją zburzyć. Tu dojdzie do ostatecznej konfrontacji Dobra ze Złem…

„Mroczna wieża” to najgłośniejszy cykl powieściowy Stephena Kinga, powstały w latach: 1970 – 2012. Na ten cykl składa się 8 powieści i łączy on w sobie elementy z różnych gatunków: fantasy, fantastyki naukowej, literatury grozy i westernu. Scenariusz do tego filmu napisał i reżyserii podjął się uznany duński reżyser i scenarzysta filmowy – Nikolaj Arcel, twórca nominowanego do Oscara dramatu kostiumowego pt. „Kochanek królowej” (2012). Zdjęcia do „Mrocznej wieży” powstały w Kapsztadzie, Nowym Jorku oraz Los Angeles.


Sobota; 6.02.2021

Lara Croft: Tomb Raider

Emisja: 6.02.2021; sobota; g. 18:50
Tytuł oryginalny: Lara Croft: Tomb Raider
Kraj i rok produkcji: USA, 2001
Reżyseria: Simon West
Obsada aktorska: Angelina Jolie, Jon Voight, Iain Glen, Ciarán Hinds, Gerard Butler

Wielki przebój kinowy, zrealizowany na podstawie jednej z najpopularniejszych gier komputerowych. Bohaterka filmu, niezwykle atrakcyjna Lara Croft (Angelina Jolie) – uwielbia niebezpieczne przygody i ryzyko. Lara mieszka w posiadłości odziedziczonej po ojcu, poszukiwaczu przygód. Richard Croft (Jon Voight) zaginął przed laty podczas jednej z wypraw. Córka przejęła jego zainteresowania i podróżuje po świecie, poszukując skarbów. Pewnej nocy Lara odkrywa w schowku ukryty niegdyś przez ojca starożytny zegar – klucz do odnalezienia talizmanu gwarantującego władzę nad czasoprzestrzenią. Odtąd w ślad za Larą Croft podążają wysłannicy złowrogiej sekty Iluminatów, która chce przejąć władzę nad światem. Pożądają oni Trójkąta Światła, będącego kluczem do przestrzeni i czasu. Lara uświadamia sobie, że pozostało jedynie 48 godzin do momentu, kiedy wszystkie planety staną w jednej linii i dojdzie do całkowitego zaćmienia. Kobieta musi odzyskać legendarny artefakt, zanim wpadnie on w niepowołane ręce. Lara Croft wyrusza więc na Wschód wraz ze swoim byłym chłopakiem, Terry’m Sheridanem (Gerard Butler), byłym dowódcą piechoty morskiej. Jednak nie udaje im się przechwycić mapy, która trafia do demonicznego dr Jonathana Reissa (Ciarán Hinds). Jeśli nie znajdą sposobu na powstrzymanie szalonego naukowca, los ludzkości będzie przesądzony.

Pasmo filmowe: Sobotni SuperHit; g. 21:00

Transporter

Emisja: 5.02.2021; piątek; g. 23:00
6.02.2021; sobota; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Transporter, The
Kraj i rok produkcji: Francja – USA, 2002
Reżyseria: Corey Yuen, Louis Leterrier
Obsada aktorska: Jason Statham, François Berléand, Matt Schulze, Qi Shu

Film akcji z Jasonem Stathamem w roli głównej, wyprodukowany przez Luca Bessona. Frank (Statham), były komandos, żyje z bycia kierowcą, który działa na usługi przestępców i przewozi tajemnicze przesyłki. Opracował system reguł, których nigdy nie łamie: po pierwsze – nigdy nie zmieniaj warunków umowy; po drugie – żadnych nazwisk; i po trzecie – nigdy nie zaglądaj do przesyłki. Jednak jego najnowszy ładunek – piękna kobieta porwana przez międzynarodowy gang handlarzy niewolników wprowadziła nie lada zamęt w jego klarowne zasady. Frank wplątuje się w śmiertelnie groźną intrygę i przekonuje się, że reguły są po to, by je łamać. Nagłe zwroty akcji, nieustanne napięcie, zapierające dech pościgi i sceny walki, gwarantują doskonałą rozrywkę dla wszystkich miłośników podwyższonego poziomu adrenaliny…


Niedziela; 7.02.2021

Wyspa Nim

Emisja: 7.02.2021; niedziela; g. 12:25
Tytuł oryginalny: Nim’s Island
Kraj i rok produkcji: USA, 2008
Reżyseria: Jennifer Flackett, Mark Levin
Obsada aktorska: Abigail Breslin, Jodie Foster, Gerard Butler

Film familijny/przygodowy w gwiazdorskiej obsadzie. Wyspa Nim to bardzo specyficzna wyspa, której prawa stanowione są przez wyobraźnię pewnej dziewczynki. Bohaterka zafascynowana jest książkami, opowiadającymi o wielkim poszukiwaczu przygód – Alexie Roverze (Gerard Butler). Pewnego dnia ojciec Nim (Abigail Breslin) w tajemniczych okolicznościach znika po wypłynięciu w morze swoją łodzią i osamotniona dziewczynka stara się skontaktować ze światem w poszukiwaniu pomocy. Zamiast tego udaje jej się nawiązać kontakt z autorką (Jodie Foster) swojej ulubionej książki. Teraz wspólnie przy użyciu sprytu i odwagi będą musiały stawić czoła magicznej wyspie. Film w polskiej wersji językowej.

Fantastyczna czwórka

Emisja: 7.02.2021; niedziela; g. 18:50
Tytuł oryginalny: Fantastic Four
Kraj i rok produkcji: USA, 2015
Reżyseria: Josh Trank
Obsada aktorska: Miles Teller, Kate Mara, Michael B. Jordan, Jamie Bell, Toby Kebbell,
Reg E. Cathey, Tim Blake Nelson

Ekranizacja kultowego komiksu Marvela sprzed lat i fantastyczni super bohaterowie, jakimi ich jeszcze nie oglądano: w nowym wydaniu, nowej konwencji i w nowej obsadzie aktorskiej. W rolach głównych plejada gwiazd młodego pokolenia: znany z głośnego filmu „Whiplash” – Miles Teller, Jamie Bell, czyli kultowy „Billy Elliot” i gwiazda serialu „House of Cards”, Kate Mara.

Czworo outsiderów i naukowców: Reed Richards (Miles Teller”), przyrodnie rodzeństwo: Johnny Storm (Michael B. Jordan) i Sue Storm (Kate Mara) oraz Ben Grimm (Jamie Bell) przenosi się to alternatywnego i pełnego niebezpieczeństw świata. Podczas przebywania w innym wymiarze ulegają zdumiewającej przemianie i nabierają niezwykłych mocy, co na zawsze odmieni ich życie. Po powrocie muszą odnaleźć się w nowej sytuacji, a także już jako: Pan Fantastyczny, Ludzka Pochodnia, Niewidzialna Kobieta i Stwór, nauczyć się wykorzystywać swoje ponadprzeciętnych umiejętności. Bardzo szybko okażą się one niezbędne, by ocalić Ziemię przed potężnym wrogiem, który niegdyś był ich przyjacielem.

Pasmo filmowe: Klasyczna niedziela; g. 21:00

Wojna światów

Emisja: 6.02.2021; sobota; g. 23:00
7.02.2021; niedziela; g. 21:00
Tytuł oryginalny: War of the Worlds
Kraj i rok produkcji: USA, 2005
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada aktorska: Tom Cruise, Dakota Fanning, Justin Chatwin, Miranda Otto, Tim Robbins

Współczesna wersja klasycznego thrillera sci-fi autorstwa H.G. Wellsa. „Wojna światów” w interpretacji mistrza kina Stevena Spielberga ukazuje heroiczną walkę o przetrwanie rodzaju ludzkiego, widzianą oczami przeciętnej amerykańskiej rodziny. Gwiazda kina akcji, Tom Cruise jako z pozoru zwykły człowiek, który ściga się ze śmiercią, by ocalić swoich bliskich. Uciekają przed pozaziemską armią zabójczych Trójnogów, które niszczą wszelkie oznaki życia na swojej drodze. „Wojna światów” (2005) to nieziemska przygoda pełna akcji i olśniewających efektów specjalnych.

Ray Ferrier (Tom Cruise) to rozwiedziony robotnik portowy. Mężczyzna zmaga się z problemami finansowymi i osobistymi. Na prośbę byłej żony Mary Ann (Miranda Otto) zgadza się przez kilka dni zaopiekować dwójką ich dzieci. Nastoletni Robbie (Justin Chatwin) i 10-letnia Rachel (Dakota Fanning) nie są zachwyceni perspektywą spędzenia najbliższych dni w towarzystwie ojca, bo uważają go za nieodpowiedzialnego egoistę. Ale niedługo potem życie całej trójki zmienia się nieodwracalnie. Nagle nad ich miastem rozpętuje się bowiem niesamowita burza z piorunami. Wkrótce Ray jest świadkiem niesamowitego zdarzenia. Monstrum, osadzone na trójnogu, wydobywa się z rozpadliny w ziemi i bez uprzedzenia atakuje strumieniem śmiercionośnych promieni wszystko, co znajduje się w zasięgu wzroku. Rozpoczyna się inwazja Obcych na Ziemię. Z każdej strony nadciąga wroga armia. Jedynym ratunkiem wydaje się ucieczka z zaatakowanego terenu. Ray i jego dzieci po drodze spotykają tłumy zdezorientowanych ludzi i widzą zrujnowane domy. Mężczyzna musi stanąć na wysokości zadania i jak przystało na prawdziwego ojca, z determinacją walczyć o przetrwanie swojej rodziny…
Film „Wojna światów” (2005) Stevena Spielberga otrzymał 3 nominacje do Oscara – w kategoriach: Najlepsze efekty specjalne (Dennis Muren, Pablo Helman, Randy Dutra, Daniel Sudick), Najlepszy dźwięk (Andy Nelson, Anna Behlmer, Ron Judkins) i Najlepszy montaż dźwięku (Richard King).

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ