Wybrane propozycje serialowe i filmowe

21 – 27 grudnia 2020


Poniedziałek 21.12.2020

Ślad

Emisja: 43. odcinek – 21.12.2020; poniedziałek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Mariusz Palej
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
Trzydziestoletni programista i fan świata fantasy, Daniel Malinowski, zostaje uśmiercony swoim własnym sztyletem. Na miejscu przestępstwa śledczy odnajdują tajemniczy napis, wykonany krwią. Jednym z podejrzanych w tej sprawie zostaje szwagier Daniela – okazuje się, bowiem że siostra ofiary od dawna liczyła na przejęcie mieszkania brata. Krąg podejrzanych poszerza się o przyjaciela Malinowskiego, zwolnionego z pracy przez Daniela. Obaj mężczyźni mają jednak alibi. W trakcie śledztwa wychodzi na jaw, że Daniel i jego przyjaciel, Szymon, pracowali kiedyś razem w pewnym funduszu, który okazał się piramidą finansową. Jego właściciel oszukał wszystkich i uciekł z pieniędzmi, wcześniej upozorował własną śmierć. Po pewnym czasie Rudzik wraca do Wrocławia ze zmienionym nazwiskiem i po operacji plastycznej, zostaje jednak rozpoznany przez Szymona, który zaczyna go szantażować. Niedługo potem Szymon ginie. Rudzik zostaje głównym podejrzanym o dokonanie obydwu zabójstw. A jeśli prawdziwy morderca wciąż jest na wolności?

Śnięty Mikołaj 2

Emisja: 21.12.2020; poniedziałek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Santa Claus 2, The
Kraj i rok produkcji: USA, Kanada – 2002
Reżyseria: Michael Lembeck
Obsada aktorska: Tim Allen, David Krumholtz, Elizabeth Mitchell, Eric Lloyd, Judge Reinhold,
Spencer Breslin, Wendy Crewson

Komedia. Kontynuacja jednego z największych przebojów kina świątecznego. Scott Calvin (Tim Allen) był świętym Mikołajem przez ostatnich osiem lat, a lojalne elfy uważają, że sprawdził się w tej roli jak nikt dotąd. Scott ma jednak poważne problemy – jego syn, Charlie (Eric Lloyd), narozrabiał w szkole i potrzebuje ojcowskiej opieki. Jakby tego było mało, Scott z przerażeniem stwierdza, że traci swe niezwykłe moce, a podpisany przez niego kontrakt mówi, że jeśli nie ożeni się do Wigilii, na zawsze przestanie być świętym Mikołajem! Scott powraca do domu, by pomóc Charlie’emu i znaleźć odpowiednią kandydatkę na żonę. Pod jego nieobecność Biegunem Północnym, gdzie produkuje się zabawki dla dzieci całego świata, zarządza zastępca Scotta, który nie radzi sobie z obowiązkami i dopuszcza się karygodnych zaniedbań. Święta zagrożone? Dostawa prezentów wstrzymana? Scott nie ma innego wyjścia, jak ponownie wkroczyć do akcji…


Wtorek 22.12.2020

Chirurdzy

Tytuł oryginalny: Grey’s Anatomy
Kraj i rok produkcji: USA, 2005 – Sezon 9 2012 – 2013
Pomysł serii: Shonda Rhimes
Obsada aktorska: Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh, Justin Chambers,
Chandra Wilson, dr Miranda Bailey, James Pickens, Jr., Sara Ramirez,
Kevin McKidd, Jessica Capshaw, Jesse Williams, Sarah Drew

Serial obyczajowy
Emisja: PREMIERA – 196. odcinek – 22.12.2020; wtorek; g. 8:00
Burza śnieżna szaleje nad Seattle. Chirurdzy z Grey Sloan Memorial Hospital dwoją się i troją, mimo to wszystko tego dnia na dyżurze idzie źle. Tylko Owen zdaje się nie zwracać uwagi na totalne zamieszanie na urazówce, bo tak jest przygnębiony tym, że Ethan odjechał wraz ze swoim ojcem. Ma świadomość, że to samolubne. Ukrył przed Cristiną, że jednak chce mieć dzieci i zamierzał adoptować tego chłopca, gdyby jego ojciec nie wybudził się ze śpiączki… Miranda znów będzie operować. Wraca do pracy, ale na sali operacyjnej wpada w panikę… Tymczasem Meredith pod wpływem stresu zaczyna przedwcześnie rodzić. Potrzebuje cesarskiego cięcia, a z powodu śnieżycy gaśnie światło… Na innej sali operacyjnej Cristina pilnie powinna zacząć operować serce, ale boi się robić to po ciemku… Autobus rozbija się przed wejściem do szpitala. Jest wielu rannych!

Chirurdzy

Tytuł oryginalny: Grey’s Anatomy
Kraj i rok produkcji: USA, 2005 –
Sezon 10 2013 – 2014
Pomysł serii: Shonda Rhimes
Obsada aktorska: Ellen Pompeo, Patrick Dempsey, Sandra Oh, Justin Chambers, Chandra Wilson, James Pickens, Jr., Sara Ramirez, Kevin McKidd, Jessica Capshaw, Jesse Williams, Sarah Drew, Tessa Ferrer, Gaius Charles, Camilla Luddington, Jerrika Hinton

Serial obyczajowy
Emisja: PREMIERA – 197. odcinek (1. z 10 sezonu) – 22.12.2020; wtorek; g. 9:00
Rozpoczynamy emisję 10. sezonu – premierowego na antenie Polsatu – jednego z najważniejszych seriali telewizyjnych, produkowanych obecnie na świecie. Ten amerykański dramat medyczny śledzi osobiste i zawodowe życie grupy lekarzy z Grey Sloan Memorial Hospital w Seattle. Jesteśmy świadkami ich poświęcenia dla dobra pacjentów i prywatnych relacji z innymi chirurgami w tym szpitalu.
Dr Meredith Grey (Ellen Pompeo) i jej mąż, dr Derek Shepherd (Patrick Dempsey) są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci, ale po komplikacjach przy porodzie ona jeszcze nie wyzdrowiała. Natomiast związek jej najbliższej przyjaciółki, dr Cristiny Yang (Sandra Oh) i dr Owena Hunta (Kevin McKidd) skończył się i wszystko wskazuje na to, że tym razem już do siebie nie wrócą. Dla dr Callie Torres (Sara Ramirez) po odkryciu zdrady dr Arizony Robbins (Jessica Capshaw) ich małżeństwo też już nie istnieje. Dr Alex Karev (Justin Chambers) również pewnie nigdy się nie zmieni i znów… romansuje ze stażystką. Kocha się z Jo w dyżurce. Lekarze z tego szpitala jeszcze nie otrząsnęli się z traumy, jaką był dla wszystkich dyżur podczas niedawnej śnieżnej burzy, a już kolejna katastrofa naturalna stawia na nogi całą drużynę. Po ulewnych deszczach zeszła lawina błotna i jest wiele rannych osób. W tym również ratowników. Tymczasem nikt nie wie, gdzie jest dr Richard Webber (James Pickens, Jr.). A jego życie wisi na włosku.

Emisja: PREMIERA – 198. odcinek – 22.12.2020; wtorek; g. 10:00
Wszyscy w Grey Sloan Memorial Hospital w Seattle są w szoku, bo okazało się, że Richard wyznaczył Meredith na swojego pełnomocnika, nie uprzedzając jej o tym, i tym samym na nią zrzucił decyzję, czy odłączyć go od maszyny podtrzymującej życie. A jego serce wciąż nie chce działać – po porażeniu prądem. Jedyną szansą jest radykalna operacja. Wtedy na sali operacyjnej zjawia się Catherine Avery i robi Mirandzie awanturę. Czyją stronę w tym sporze weźmie jej syn i zarazem nowy ordynator, Jackson? Tymczasem Matthew poznaje sekret April, gdy jest świadkiem, jak ona reaguje na widok Jacksona. Ale czy to odwzajemniona miłość? Po powrocie z pracy do domu Arizona odkrywa, że Callie odeszła razem z ich dzieckiem… Meredith jeszcze nie wróciła w pełni do zdrowia, więc pracuje ze szpitalnego łóżka. Cristina i Owen też większość czasu na dyżurze w nim spędzają, ale z całkowicie innego, bardziej romantycznego powodu.

Emisja: PREMIERA – 199. odcinek – 22.12.2020; wtorek; g. 11:00
Richard wraca do zdrowia po operacji serca, ale pojawiają się poważne komplikacje… Jackson przygotowuje się do bardzo trudnej operacji – rekonstrukcji twarzy u dziewczynki z potwornymi bliznami. Pacjentki nie stać na tak kosztowny zabieg, więc on będzie pracował za darmo. Ale Owen, niczym zły policjant, decyduje, że pieniądze bardziej przydadzą się na remont części szpitala, zniszczonej podczas burzy śnieżnej. Jackson nie ustępuje… Do szpitala trafia kobieta po wypadku. Zleca stażystce zadanie specjalne. Gdyby nie przeżyła operacji, młoda lekarka ma w jej imieniu poinformować jej męża, że zdradziła go z jego bratem. To wyrzuty sumienia czy zemsta zza grobu? Zdrada, jakiej dopuściła się Arizona, dla Callie jest nie do wybaczenia. Czy ich związek uda się jeszcze naprawić?

Emisja: PREMIERA – 200. odcinek – 22.12.2020; wtorek; g. 12:00
Z okazji 200. odcinka serialu „Chirurdzy” jego twórcy przygotowali dla widzów kilka niespodzianek w świątecznej oprawie! Jackson jako nowy szef Grey Sloan Memorial organizuje charytatywną galę. Chciał, by było wytwornie i konserwatywnie, a robi się coraz bardziej seksownie. Wszyscy, którzy tej nocy nie mają dyżuru w szpitalu, przybyli odświętnie ubrani na uroczystość i doskonale się bawią. Tylko jedna osoba jest… wściekła – jego dziewczyna, Stephanie, bo najwyraźniej Jackson o niej zapomniał. Natomiast Owen i Cristina przyszli na imprezę razem, chociaż niedawno oficjalnie rozstali się. W trakcie gali rozdzielają się, by… zacząć nowe życie. Komu poszczęści się i wprost z tego przyjęcia pójdzie na nocną randkę? Tymczasem pod nieobecność tej nocy starszych i doświadczonych kolegów stażysta – dr Shane Ross zostaje gwiazdą ostrego dyżuru. Nareszcie może się wykazać i daje czadu… Z kolei Alex przeżywa trudne chwile, bo podejrzewa, że jeden z mężczyzn, przyjętych do szpitala po przedawkowaniu narkotyków, to jego… ojciec. Nie widział go od czasów dzieciństwa.

Ślad

Emisja: 53. odcinek – 22.12.2020; wtorek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
O świcie ze ściany jednego z bloków mieszkalnych podczas próby kradzieży z pracowni artysty Ignacego Raciny ginie doświadczony alpinista Sebastian Gajko. Motywy złodzieja nie są jasne: skradziony obraz w rzeczywistości nie jest nic wart. W toku śledztwa CWŚ trafia na grupę oszustów, zajmujących się podmianą obrazów. Okazuje się, że kluczową postacią w grupie jest właśnie okradziony Ignacy Racina. Przyłapał on wcześniej na kradzieży we własnym mieszkaniu współpracownika Gajki, Witka Makarskiego, i zmusił, by ten zaczął dla niego pracować. Gajko, który dowiedział się o całej sprawie, wkrótce zaczął szantażować Makarskiego i Racinę. Niedługo potem Gajko spada ze ściany bloku, a Racina zostaje zamordowany na budowie. Zabójcą nie jest jednak Makarski. CWŚ stara się odpowiedzieć, kto jeszcze mógł brać udział w zbrodni i jaki właściwie mógł mieć motyw?

Zakładnik z Wall Street

Emisja: 22.12.2020; wtorek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Money Monster
Kraj i rok produkcji: USA, 2016
Reżyseria: Jodie Foster
Obsada aktorska: George Clooney, Julia Roberts, Jack O’Connell, Dominic West, Caitriona Balfe, Giancarlo Esposito, Christopher Denham, Anthony DeSando

Thriller kryminalny z George’m Clooney’em i Julią Roberts w rolach głównych, a wyreżyserowała ten rozgrywający się w czasie rzeczywistym, emocjonujący film inna wybitna amerykańska aktorka, Jodie Foster. Gwiazdor telewizyjnego show zostaje zakładnikiem młodego desperata, który przez jego podpowiedzi stracił wszystkie oszczędności.
Lee Gates (w tej roli laureat 2 Oscarów, George Clooney – „Syriana”, „Spadkobiercy”, „Grawitacja”), zwany „Czarodziejem z Wall Street”, prowadzi popularny telewizyjny show, w którym doradza ludziom, jak i w co inwestować pieniądze. Wydawcą „Money Monster” i najbliższą mu osobą jest Patty Fenn (laureatka Oscara, Julia Roberts – „Notting Hill”, „Erin Brockovich”, „Sierpień w hrabstwie Osage”). Pewnego dnia do studia nadawanego na żywo programu wdziera się, zmyliwszy ochronę, Kyle Budwell (Jack O’Connell – „Niezłomny”, „300: Początek imperium”) i terroryzuje ekipę. Zdesperowany młody mężczyzna za sprawą wskazówek Gatesa stracił na nowojorskiej giełdzie dorobek całego życia. Grozi, że zabije prowadzącego, jeśli nie otrzyma wyjaśnień, jak to możliwe, że wartość akcji, w które zainwestował, niespodziewanie spadła do zera w ciągu jednej doby. 24 godziny wcześniej firma IBIS, której akcje kupił, była uznawana za uosobienie sukcesu, a potem znienacka ogłosiła bankructwo.
Wyjaśnienia rzeczniczki prasowej Diane Lester (Caitriona Balfe – „Outlander”) nikogo nie uspokajają, a jej szef i właściciel IBIS – Walt Camby (nominowany dwukrotnie do Złotych Globów, Dominic West) zaginął bez wieści. Na wizji Kyle zadaje coraz bardziej niewygodne pytania w tej sprawie, a Lee i Patty, pomimo grożącego im niebezpieczeństwa, zaczynają podzielać jego wątpliwości. Gdy policja wchodzi do budynku stacji telewizyjnej, widzowie zamierają z przerażenia, a oglądalność show rośnie w rekordowym tempie. Lee i Patty muszą działać pod presją, aby rozwikłać zagadkę spisku, zawiązanego w sercu dzisiejszych dynamicznie rozwijających się rynków high-tech.
„Zakładnik z Wall Street” to krytyczne spojrzenie na współczesne media i prawa rządzące giełdą. To czwarty film w dorobku reżyserskim wybitnej amerykańskiej aktorki, dwukrotnej laureatki Oscara – Jodie Foster („Oskarżeni”, „Milczenie owiec”).


Środa 23.12.2020

Ślad

Emisja: 45. odcinek – 23.12.2020; środa; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Mariusz Palej
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
Jedna za drugą znikają kochanki Michała Adamowicza. Zaginione kobiety wyróżniały się nadzwyczajną urodą i wielką dbałością o wygląd. Michał z kolei zamierza ożenić się z kolejną wybranką serca. CWŚ odnajduje w zamkniętym mieszkaniu zwłoki dwóch kobiet o zmaltretowanych twarzach. Irena Kolec i Olga Małecka pracowały kiedyś razem w banku i były kochankami tego samego mężczyzny. Twarz Ireny oszpeciły nieudane zastrzyki w salonie piękności, za co kosmetyczka Aldona Romańska została pozbawiona prawa do wykonywania zawodu. Dochodzenie początkowo prowadzi CWŚ do byłego kochanka kobiet, Michała Adamowicza, a następnie do jego narzeczonej, Marii Krajewskiej. Czy potwierdzi się hipoteza, że to Maria wykorzystała Aldonę, by oszpecić kochanki swojego przyszłego męża?

Babel

Emisja: 23.12.2020; środa; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Babel
Kraj i rok produkcji: USA, Francja – 2006
Reżyseria: Alejandro G. Iñárritu
Obsada aktorska: Brad Pitt, Cate Blanchett, Gael García Bernal, Elle Fanning, Kôji Yakusho,
Aaron D. Spears, Adriana Barraza, Rinko Kikuchi

Dramat w reżyserii jednego z najbardziej znaczących, współczesnych twórców filmowych, Alejandra Gonzáleza Iñárritu, z największymi hollywoodzkimi gwiazdami: Brad Pitt i Cate Blanchett w obsadzie. Film opowiada równolegle splatające się losy rodziny z Maroka, pary amerykańskich turystów, meksykańskiej niani opiekującej się dziećmi Amerykanów oraz zbuntowanej japońskiej dziewczyny. Cztery dziejące się współcześnie w różnych miejscach świata – w krajach: Maroko, USA, Meksyku i Japonii, historie z jednym wspólnym mianownikiem.
Wszystko zaczyna się w marokańskich górach. Pasterz, aby chronić swoje stado kóz przed szakalami, kupuje od sąsiada strzelbę, która następnie trafia do rąk nieletnich synów. Jeden z chłopców, chcąc sprawdzić zasięg broni, strzela z dużej wysokości w kierunku jadącego doliną, autokaru pełnego turystów. Niechcący popełnia czyn, który pociąga za sobą dramatyczne konsekwencje… Kula trafia Amerykankę Susan (laureatka 2 Oscarów, Cate Blanchett), żonę Richarda (zdobywca Oscara, Brad Pitt). Wybrali się w egzotyczną podróż, by poprawić swoje małżeńskie relacje po stracie dziecka. Kobieta jest ciężko ranna. Jej mąż robi wszystko, co w jego mocy, by ją ratować. Dzwoni po pomoc do amerykańskiej ambasady. Strzał był przypadkowy, ale zostaje uznany za incydent terrorystyczny, co komplikuje międzynarodową akcję ratunkową… Meksykańska niania, Amelia (Adriana Barraza) wybiera się na ślub syna. Nie ma z kim zostawić dwójki dzieci, którymi od lat opiekuje się w Stanach, więc zabiera je ze sobą do Meksyku. Za kierownicą samochodu siada jej porywczy bratanek, Santiago (Gael García Bernal)… W Tokio głuchoniema dziewczyna Chieko (Rinko Kikuchi) zmaga się z problemami wieku dojrzewania, pogłębionymi jeszcze przez jej niepełnosprawność. Nie potrafi porozumieć się z ojcem (Kôji Yakusho – „Wyznania gejszy”), który samotnie ją wychowuje. Jej szokujące zachowanie jest przejawem młodzieńczego buntu i niemożności poradzenia sobie z traumatycznymi przeżyciami z przeszłości…
„Babel” wygrał w trzech kategoriach na festiwalu w Cannes (2006) – Złota Palma za reżyserię dla jego twórcy oraz m.in. Nagroda Jury Ekumenicznego. Złoty Glob za najlepszy film w kategorii dramat. Amerykańska Akademia Filmowa również doceniła to dzieło filmowe – nominacje w kategoriach: najlepszy film (Alejandro González Iñárritu, Jon Kilik, Steve Golin), reżyseria (Alejandro González Iñárritu), scenariusz oryginalny (Guillermo Arriaga), montaż (Douglas Crise, Stephen Mirrione) oraz dla aktorek drugoplanowych (Adriana Barraza i Rinko Kikuchi). Oscara otrzymał Gustavo Santaolalla za najlepszą muzykę, skomponowaną oryginalnie dla filmu.


Czwartek 24.12.2020
Wigillia

Ślad

Emisja: 55. odcinek – 24.12.2020; czwartek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Wojciech Nowak
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
We własnym domu zostaje zastrzelony biznesmen Rybacki. Na miejscu zbrodni śledczy zabezpieczają jeszcze ślady drugiego zabójstwa. Wkrótce wychodzi na jaw, że z kont firmy Rybackiego zniknęły wszystkie pieniądze. CWŚ podejrzewa recydywistę Łosia i jego ludzi, ale okazuje się, że są niewinni. Podejrzenie zabicia Rybackiego i jego żony, Żanety, pada na prywatnego detektywa Kamińskiego. Podwójne zabójstwo miałaby mu zlecić księgowa w firmie Rybackiego, Regina. Według wersji przyjętej w śledztwie, Regina następnie pozbyła się Kamińskiego i ukrywa się gdzieś z pieniędzmi. Regina jest poszukiwania zarówno przez śledczych operacyjnych, jak i przez bandytów Łosia. Czyje ślady obie grupy szukające sprawcy znajdą w wagonie kolejowym? Czego dowiedzą się bandyci, czego nie będzie wiedzieć CWŚ? Czy nabyta wiedza szybciej doprowadzi ich do rzeczywistego mordercy? I dlaczego ostatecznie udział bandytów okaże się pomocny w wydobyciu z mordercy prawdziwych zeznań?

Złap mnie, jeśli potrafisz

Emisja: 24.12.2020; czwartek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Catch Me if You Can
Kraj i rok produkcji: USA, Kanada – 2002
Reżyseria: Steven Spielberg
Obsada aktorska: Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Frank John Hughes, Jennifer Garner, Ellen Pompeo, Amy Acker, Elizabeth Banks,
James Morrison, John Finn

Zdobywca Oscara, Leonardo DiCaprio („Zjawa”) gra w kotka i myszkę z dwukrotnym laureatem nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – Tomem Hanksem („Filadelfia”, „Forrest Gump”) w komedii kryminalnej, opartej na faktach i w reżyserii trzykrotnie uhonorowanego Oscarem, Stevena Spielberga („Szeregowiec Ryan”, „Lista Schindlera”).
Frank Abagnale (Leonardo DiCaprio – za tę rolę pierwszoplanową w dramacie nominowany do nagrody Złotych Globów) nie chodził do szkoły średniej, nie studiował medycyny ani prawa, a osiągnął… mistrzostwo w podawaniu się za przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów: pilota, prawnika i lekarza – i to wszystko przed 21. urodzinami! Ten film to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia błyskotliwie inteligentnego mistrza oszustwa i agenta federalnego, podążającego jego tropem.
Ameryka początku lat 60. Dwunastoletni Frank Abagnale nie czuje się dobrze w rodzinnym domu. Jego rodzice, Paula (Nathalie Baye) i Frank (Christopher Walken – nominowany za tę rolę drugoplanową do Oscara) właśnie się rozwodzą. W dodatku, ukochany ojciec okazuje się zadłużonym po uszy nieudacznikiem. Zdesperowany chłopak ucieka do Nowego Jorku z 25 dolarami w kieszeni. Ale nie staje się jednym z dzieci ulicy. Wręcz przeciwnie. Wykorzystując swój osobisty wdzięk i genialny talent do fałszowania czeków, w ciągu kilku lat zbija fortunę wartą 40 milionów dolarów. Prowadzi luksusowe i beztroskie życie. Podając się za pilota PanAm, podbija serca znacznie starszych od niego stewardes, a jako lekarz uwodzi pielęgniarki. W końcu – by zadowolić rodziców pięknej Brendy (Amy Adams), którą chce poślubić – udaje prawnika. Na trop genialnego fałszerza wpada policja. Dla agenta FBI Carla Hanratty’ego (Tom Hanks) schwytanie Franka staje się obsesją.


Piątek 25.12.2020
Boże Narodzenie

Ślad

Emisja: 47. odcinek – 25.12.2020; piątek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2018
Reżyseria: Robert Wichrowski
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
W podmiejskim domu znaleziono zwłoki biznesmena Mariusza Polakowskiego. Przed śmiercią był brutalnie torturowany. O tym, że był to napad na tle rabunkowym, mówią oględziny miejsca przestępstwa. W piwnicy domu znaleziono kamery, które rejestrowały odbywające się orgie seksualne. Zwłoki biznesmena Polakowskiego zostały znalezione w jego własnym domu. Polakowski wraz z dwoma kolegami organizował orgie. Wkrótce potem jeden z jego kolegów – Sznurowicz ginie w wybuchu samochodu. CWŚ podejrzewa inwalidę – Adama Karwowskiego. W toku śledztwa wychodzi na jaw, że Karwowski mści się na gwałcicielach za śmierć swojej sąsiadki, Lili. Okazuje się też, że Lili ma siostrę Patrycję, która jest śmiertelnie chora i potrzebuje dawcy do przeszczepu. Czy dziewczyna może mieć coś wspólnego z przestępstwem?

Dzika droga

Emisja: 25.12.2020; piątek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Wild
Kraj i rok produkcji: USA, 2014
Reżyseria: Jean-Marc Vallée
Obsada aktorska: Reese Witherspoon, Laura Dern, Gaby Hoffmann

Ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem, Reese Witherspoon („Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach, i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.
Filigranowa Cheryl (Reese Witherspoon) dźwiga ciężar własnego dobytku, przemierzając odludne regiony kraju. W dzień maszeruje w palących płomieniach słońca, w nocy walczy ze strachem przed tym, co kryje ciemność. Zmagając się z otaczającą dziewiczą przyrodą, zaczyna doceniać uroki cywilizacji. Jest samotna na szlaku, ale od czasu do czasu spotyka niezwykłe indywidualności: farmera, dziennikarza oraz grupę podróżników, mierzących się z tysiącmilową Pacific Crest Trail. Wszyscy, nowi znajomi są wobec niej życzliwi i pomocni. Dobro, którego doświadcza współcześnie od obcych sobie ludzi, boleśnie kontrastuje z tym, jak traktowali ją jej bliscy. Powracają traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa: niestabilna emocjonalnie matka (Laura Dern) i nadużywający pięści, ojciec-alkoholik. Samotna wyprawa górskim szlakiem staje się dla Cheryl swoistym rodzajem oczyszczenia z bolesnej przeszłości, czy też rytuałem przejścia do nowego, lepszego życia.


Sobota 26.12.2020
Boże Narodzenie

Gliniarze

Emisja: 258. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019 (Sezon 5)
Reżyseria: Tomasz Olejarczyk, Krzysztof Kalisiak, Agnieszka Mazanek, Tomasz Średniawa
Obsada aktorska: Ewelina Ruckgaber (jako st.asp. Natalia Nowak), Piotr Mróz (st.asp. Kuba
Roguz), Arkadiusz Krygier (asp. sztab. Olgierd Mazur), Tomasz Skrzypniak (st. asp. Krystian Górski), Dariusz Dłużewski (podinsp. Piotr Zarębski)

Serial paradokumentalny; docu-crime
Masażystka zostaje zgwałcona tuż przed rozpoczęciem pracy. Policjanci dowiadują się, że ofiara była
molestowana przez męża właścicielki salonu masażu, jednak to nie ten mężczyzna jest sprawcą gwałtu.
Gdy w tym samym miejscu dochodzi do próby kolejnego gwałtu, policjanci wpadają na trop tajemniczej
grupy powiązanej z atakami na kobiety… Cała komenda huczy od plotek – podobno Agnieszka dostała
awans i przechodzi do Komendy Głównej. Policjantka jest zaskoczona, bo nie starała się o nowe
stanowisko i obawia się, że ktoś próbuje jej zaszkodzić, rozsiewając plotki. Prawda okazuje się jednak
zupełnie inna. Kto działa za plecami Agnieszki?

Powiedz TAK!

Kraj i rok produkcji: Polska, 2013 –
Sezon 1
Produkcja: Profilm Sp. z o.o.
Reżyseria: Robert Wichrowski (1. odcinek), Patrick Yoka
Obsada aktorska: Katarzyna Zawadzka (jako Basia), Paweł Domagała (Wiktor), Agnieszka
Więdłocha (Justyna), Nikodem Rozbicki (Bartek), Maria Pakulnis (Zofia), Cezary Pazura (Oskar), Mikołaj Roznerski (Michał), Sylwia Gliwa (Olga), Robert Wabich (Mirek), Weronika Rosati (Sandra)

Serial obyczajowo-komediowy
Nowość na antenie Polsat Seriale! Romantyczny ślub i znakomite wesele? Tak! Uwielbiamy śluby, a wesela uważamy za najlepsze imprezy! Zjawiskowa suknia panny młodej, elegancki garnitur przyszłego męża, słowa przysięgi małżeńskiej, wyciskające łzy wzruszenia i świetna zabawa do rana. Ale kto podejmie wyzwanie ich organizacji? Zadba o wszelkie szczegóły i stworzy klimat, o jakim marzy para młoda? Czworo przyjaciół: Basia (Katarzyna Zawadzka), Wiktor (Paweł Domagała), Justyna (Agnieszka Więdłocha) i Bartek (Nikodem Rozbicki) wspierają się wzajemnie i planują zrobić z oszałamiającą karierę w branży ślubno-weselnej! Prym wiedzie Basia, niepoprawna romantyczka z sercem na dłoni, która kocha to, co robi i zaraża innych swoją pasją. Zdejmie z głów państwa młodych i ich rodzin wszystkie problemy organizacyjne związane z tym najważniejszym dla narzeczonych dniem! Spełni nawet najbardziej szalone marzenia, aby przeżyli najpiękniejszy dzień w życiu, wypełniony ponadczasowym czarem. Sama też marzy o prawdziwej, romantycznej miłości, ale nie może znaleźć swojej drugiej połówki. Trzynaście odcinków, nasyconych emocjami i kipiących od wzruszeń związanych ze ślubnymi historiami już wkrótce na antenie POLSAT SERIALE!

Emisja: PREMIERA – 6. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 13:00
Justyna i Bartek przeżywają szalone chwile. Natalia – przyrodnia siostra Basi wraca z Indii i odwiedza Basię. Przekonuje siostrę, by wróciła do kancelarii ojca. Dochodzi między nimi do sprzeczki. Zofia spędza upojną noc z Mirkiem. Wydaje się, że zawodowo jej życie też zaczyna się układać, bo otrzymuje obietnicę Emila, producenta serialu, że jej rola zostanie napisana na nowo. Przyjmuje zaproszenie na kolację. Basia nieoczekiwanie traci kolejne zlecenia. Wisi nad nią widmo bankructwa. Nie daje jednak za wygraną i postanawia rozprawić się z konkurencją. Zatrudnia Michała w charakterze swojego narzeczonego, z którym odwiedza doskonale prosperującą firmę organizującą wesela. Basia wyciąga wnioski ze swojej dotychczasowej działalności. Ojciec Wiktora (gościnnie: Jan Jankowski) ma zawał. Chłopak przerażony zjawia się w szpitalu. Matka nakazuje mu zająć się firmą ojca. Wiktor odmawia. Basia martwi się stanem Wiktora i konfliktem z Bartkiem. Basia organizuje przyjęcie pożegnalne Natalii i Jana, na którym poznaje tajemniczego Filipa (gościnnie: Mateusz Janicki). Od pierwszego wejrzenia czują przyciąganie. Spędzają magnetyczny wieczór. Wiktor robi Basi żenującą scenę zazdrości.

Emisja: PREMIERA – 7. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 14:00
Olga grozi Basi i żąda, by zostawiła jej narzeczonego w spokoju. Los się odwraca. Basia dostaje zlecenie na ślub z pompą, ale na warunkach ojca panny młodej. Po rozmowie z Basią przyszła panna młoda postanawia jednak postawić się ojcu. Wkrótce potem mężczyzna ginie w wypadku. Ślub zostaje odwołany. Tymczasem ojciec Wiktora wychodzi ze szpitala. Wiktor odwozi go do domu, nie chce jednak słyszeć o pracy w rodzinnej firmie. Matka (gościnnie: Ewa Skibińska) daje mu do zrozumienia, że dzięki ojcu prowadzi beztroskie życie, może spełniać marzenia i zachcianki. Oskar zwalnia Justynę z kancelarii. Jadzia, gosposia rodziców Wiktora, uświadamia mu, że w życiu najważniejsza jest rodzina i przyjaciele. Mirek postanawia walczyć o serce Zofii. Justyna dostaje drugą szansę w kancelarii. Natalia informuje Basię, że Filip mieszka na stałe w Londynie. Basia czuje się oszukana. Zofia zagryza zęby i wchodzi w powierzoną jej rolę. Bartek odwiedza Wiktora. Przyjaciele godzą się. Basia żegna się z Filipem.

Emisja: PREMIERA – 8. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 15:00
Basia umawia się na obiad z ojcem. Myli godzinę spotkania, ale na szczęście wpadają na siebie pod restauracją. Przełamują pierwsze lody. Przypadkiem spotykają strategicznego klienta Oskara, Tadeusza (gościnnie: Piotr Gąsowski). Basia z Wiktorem i Justyną omawiają kolejne zlecenie. Basia pada przypadkową ofiarą sceny zazdrości między świadkową, jej narzeczonym a Bartkiem. Bartek kończy zabawę z podbitym okiem. W trakcie wesela ma miejsce awaria prądu. Wyjście awaryjne Basi, czyli świece i muzyka „bez prądu” w wykonaniu Wiktora zachwycają młodych i babcię panny młodej. Wiktor budzi się w łóżku z weselną dziewczyną. Basia jest zażenowana. Oskar dzwoni do Basi z propozycją kolejnego zlecenia. Córka Tadeusza wychodzi za mąż. Z tym zleceniem Oskar wiąże niemałe profity. Justyna zwierza się Basi, że chyba jest w ciąży. Bartek wpada w panikę. Justyna zrywa z nim. Wiktor przeprowadza męską rozmowę z Bartkiem. Basia daje kosza Filipowi. Umawia się na spotkanie z Sandrą (gościnnie: Weronika Rosati), by omówić szczegóły wesela. Michał oświadcza Basi, że dla dobra rodziny nie może dalej z nią pracować. Basia wyznaje mu miłość.

Emisja: PREMIERA – 9. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 16:00
Basia dzwoni w środku nocy do Michała. Oskar jest rozczarowany córką. Zofia znów wraca na szczyt popularności. Spotyka się z bratem Oskarem w kancelarii. Rozmawiają o Basi. Oboje martwią się o dziewczynę, której życie, szczęście i miłość wypadły z rąk. Basia idzie z Justyną do ginekologa. Beata oferuje Wiktorowi pomoc w promocji zespołu. Wiktor w zamian proponuje Beacie seks. Dziewczyna „spuszcza go na drzewo”. Justyna wpada do Basi, ale zastaje tylko Wiktora. Zachwyca ją muzyka, którą on gra. Basia zastaje w swoim łóżku śpiącą Justynę. Bartek nie daje za wygraną. Wiktor przeprasza Beatę za swoje zachowanie. Na weselu córki Tadeusz prosi do tańca Basię. Dochodzi do dwuznacznej sytuacji. Basia uderza mężczyznę w twarz. Wybucha skandal. Oskar dzwoni do Basi z awanturą. Jest poruszony jej wersją wydarzeń. Staje w obronie dobrego imienia córki.

Mayday

Kraj i rok produkcji: Polska, 2020
Reżyseria: Sam Akina
Obsada aktorska: Piotr Adamczyk (jako Janek), Adam Woronowicz (Staszek), Weronika Książkiewicz (Marysia), Anna Dereszowska (Basia), Bartosz Porczyk (Iwo), Andrzej Grabowski (Inspektor Piotrowski), Kamil Kula (Starszy Inspektor), Krzysztof Czeczot (Nowak), Tomasz Oświeciński (Iwan), Aleksandra Milicevic (Ginekolog), Sandra Staniszewska-Herbich (Panna Młoda), Wojciech Czerwiński (Rafał), Ewa Kasprzyk (Szefowa Salonu)

Serial komediowy
Emisja: 1. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 21:00
Miniserial komediowy „Mayday” to dzieło twórcy takich kinowych przebojów, jak: „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów: „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. W rolach głównych niezawodna komediowa obsada: Piotr Adamczyk, Anna Dereszowska, Weronika Książkiewicz, Adam Woronowicz i Andrzej Grabowski. Ten miniserial powstał z inspiracji teatralnym i kinowym hitem, pod tym samym tytułem!
Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Głównym bohaterem tej przezabawnej opowieści jest Janek Kowalski (Piotr Adamczyk) – spokojny taksówkarz, który… jest bigamistą. Prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, gdy w wyniku pobicia trafia on do szpitala i… policjant prowadzący śledztwo w tej sprawie, inspektor Piotrowski (Andrzej Grabowski) zaczyna zadawać coraz więcej niewygodnych pytań. Bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!

Emisja: 2. odcinek – 26.12.2020; sobota; g. 22:00
Po karkołomnej akcji oszukania Policjanta przez Staszka w Rozalinie Janka czeka jeszcze tylko jedna misja. Jest nią powrót do Warszawy i wytłumaczenie się ze swojej nieobecności drugiej żonie – Baśce. Musi tylko wymyślić pretekst dla Marii, żeby go wypuściła z domu. Po tym jak dowiedziała, że miał wypadek, może to być trudne. Co gorsza nie ma, jak jechać, bo skłamał żonie, że ich Rolls Royce jest w naprawie, dlatego musiał wrócić do domu taksówką. Jak zwykle z pomocą przychodzi Staszek, ale tym razem nie bezinteresownie. Chce kasę za pomoc oraz chce poznać drugą żonę Janka. Jest ciekawy. Cała sytuacja coraz bardziej zaczyna go kręcić. Janek wraca do Baśki i udaje mu się wytłumaczyć swoją nieobecność przekupując żonę wycieczką, na którą w tajemnicy zbierał pieniądze biorąc dodatkowe kursy. Nie wie, że czeka go kolejny problem. Torbą z pieniędzmi, pozostawiona w jego taksówce przez tajemniczego klienta, należała do… gangsterów. W mieszkaniu Janka pojawiają się właściciele torby i żądają zwrotu jej zawartości. Po raz kolejny Janka z opresji ratuje Staszek…


Niedziela 27.12.2020

Świat według Kiepskich

Kraj i rok produkcji: Polska, 2020
Reżyseria: Okił Khamidov
Obsada aktorska: Andrzej Grabowski (jako Ferdek Kiepski), Marzena Kipiel-Sztuka (Halinka), Barbara Mularczyk (Mariola), Ryszard Kotys (Marian Paździoch), Renata Pałys (Helena Paździochowa), Bartosz Żukowski (Walduś), Anna Ilczuk (Jolasia), Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek), Andrzej Gałła (Prezes Kozłowski) i inni

Serial komediowy

229 odcinek – Emisja: 27.12.2020; niedziela; g. 20:25
Ferdek jest dumny z faktu, że staje się natchnieniem i modelem znanego artysty rzeźbiarza… Niestety koncepcja artysty zmienia się z dnia na dzień…

Nie ma róży bez ognia

Emisja: 27.12.2020; niedziela; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 1974
Reżyseria: Stanisław Bareja,
Obsada aktorska: Jacek Fedorowicz, Jerzy Dobrowolski, Mieczysław Czechowicz,
Stanisława Celińska, Stanisław Tym

Komedia obyczajowa, do której scenariusz napisali Jacek Fedorowicz i Stanisław Bareja i on też wyreżyserował ten film. Janek (Jacek Fedorowicz) często bierze godziny nadliczbowe w szkole, bowiem warunki, w jakich mieszka z żoną Wandą (Halina Kowalska) nie zapewniają możliwości wypoczynku w domu. Ich maleńki pokoik jest jedynym mieszkaniem w starej willi: pozostałe pomieszczenia – zamienione na hałaśliwe biura – dzierżawi kilka instytucji. Pewnego dnia młodych małżonków odwiedza niejaki Malinowski (Wiesław Gołas), który kilka lat temu mieszkał w tym właśnie pokoiku i taki czuje do niego sentyment, że chce zań odstąpić swój przydział na nowe, dwupokojowe mieszkanie. Propozycja jest tak zaskakująca, że początkowo przyjmują ją z niedowierzaniem, w końcu jednak dochodzi do zamiany. W czasie przeprowadzki okazuje się, że małżonkowie mają już sublokatorów. To były mąż Wandy (Jerzy Dobrowolski), jego nowa „żona” (Stanisława Celińska) i jej narzeczony (Stanisław Tym)… Uroki życia w PRL-u!

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ