Poniedziałek; 1.02.2021

Ślad

Emisja: 73. odcinek – 1.02.2021; poniedziałek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Marcin Ziębiński
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
W parku został zabity Grzesiek Skowroński – 18-letni maturzysta, który czuł się dziewczyną. Matka Grześka wspierała syna, zdając sobie sprawę z tego, że chłopak chce poddać się operacji zmiany płci. O zabójstwo podejrzewana jest grupa kolegów z klasy, która dręczyła Grześka i jego brata – Wojtka. Wojtek jest szykanowany w szkole z powodu inności swojego brata. Matka Skowrońskich chciała też, żeby ona i synowie wyjechali z Wrocławia zaraz po maturze synów. Dostała ofertę pracy za granicą i uznała, że jest to szansa na nowe otwarcie i studia synów za granicą. Jednak zabójca Grześka nie chciał się pogodzić z takim scenariuszem. Komu wyjazd rodziny Skowrońskich z kraju był tak nie na rękę, żeby zmotywować do zbrodni? Czasem ci, o których wydaje nam się, że najbardziej im na nas zależy, okazują się nam zagrażać.

Słyszeliście o Morganach?

Emisja: 1.02.2021; poniedziałek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Did You Hear About the Morgans
Kraj i rok produkcji: USA, 2009
Reżyseria: Marc Lawrence
Obsada aktorska: Hugh Grant, Sarah Jessica Parker, Sam Elliott, Mary Steenburgen,
Elisabeth Moss, David Call

Komedia romantyczna. Hugh Grant i Sarah Jessica Parker w rozkosznej opowieści o tym, że miłość może pojawić się w najbardziej zaskakujących okolicznościach. Dwójka nowojorczyków – Paul (Grant) i Meryl (Parker) mają już dosyć ratowania swojego małżeństwa. Kiedy jednak stają się jedynymi świadkami brutalnego morderstwa, policja w ramach programu ochrony przenosi ich do Wyoming – razem. Teraz para mieszczuchów musi poradzić sobie z pogodą, niedźwiedziami, świeżym powietrzem oraz przebywaniem we własnym towarzystwie…


Wtorek; 2.02.2021

Chirurdzy

Tytuł oryginalny: Grey’s Anatomy
Sezon 11 (2014-2015)
Pomysł serii: Shonda Rhimes
Obsada aktorska: Ellen Pompeo (jako dr Meredith Grey), Justin Chambers (dr Alex Karev), Chandra Wilson (dr Miranda Bailey), James Pickens, Jr. (dr Richard Webber),
Sara Ramirez (dr Callie Torres), Kevin McKidd (dr Owen Hunt), Jessica Capshaw (dr Arizona Robbins), Sarah Drew (dr April Kepner), Jesse Williams (dr Jackson Avery), Caterina Scorsone (dr Amelia Shepherd), Camilla Luddington (dr Jo Wilson), Jerrika Hinton (dr Stephanie Edwards), Patrick Dempsey (dr Derek Shepherd)oraz gościnnie: Geena Davis (dr Nicole Herman), Jason George (dr Ben Warren)

Serial obyczajowy
Emisja: PREMIERA – 226. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 8:00
Na izbę przyjęć trafia młoda kobieta – ofiara wypadku samochodowego. Została poważnie ranna, gdy broniła swojego samochodu przed kradzieżą. Owen szczególnie angażuje się w pomoc tej pacjentce, gdy wychodzi na jaw, że to bezdomna weteranka i w tym skradzionym aucie znajdował się cały jej dobytek… Derek zabiega, by Meredith i Maggie zbliżyły się do siebie i zaprasza nową siostrę swojej żony na rodzinną kolację… Miranda kieruje na obserwację mężczyznę w średnim wieku, który uskarża się na ból za mostkiem. Przyszedł do szpitala z objawami zgagi, a może już nigdy nie wrócić do domu, bo badania ujawniają, że ma raka przełyku. Z niezapowiedzianą wizytą, ale w porozumieniu z Jacksonem, w miejscu pracy zjawia się matka April. Czy jej obecność zdoła podnieść na duchu przyszłą mamę?

Emisja: PREMIERA – 227. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 9:00
Mroczne sekrety z życia Amelii nagle wychodzą na światło dzienne i mogą doprowadzić do kresu jej medycznej kariery. Wydawało jej się, że dostała od życia drugą szansę. Ale na ostry dyżur trafił staruszek, który wyskoczył z płonącego mieszkania z nieprzytomną żoną w objęciach. Wszyscy są poruszeni jego postawą. Stan kobiety jest tak ciężki, że pilnie potrzebna jest operacja ratująca jej życie. Amelia może jej pomóc i przystępuje do działania. Ale wtedy córka pacjentki wpada w histerię i oskarża dr Shepard o branie narkotyków. Poza bratem Amelli, nikt w szpitalu Gray Sloan w Seattle nie miał pojęcia o jej uzależnieniu w przeszłości. A teraz nawet on – Derek nie staje w jej obronie… Arizona wciąż jest w szoku na wieść, że jej mentorka – dr Herman ma nieoperacyjnego guza mózgu, i żąda całej prawdy… Miranda pozwala rezydentce Jo na przeprowadzenie pierwszej samodzielnej operacji.

Emisja: PREMIERA – 228. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 10:00
April robi po raz pierwszy USG płodu. Badanie ujawnia niepokojące objawy… Derek ponownie otrzymuje propozycję pracy w Waszyngtonie nad projektem badawczym: mapowanie mózgu – tym razem bezpośrednio od asystentki Prezydenta USA, więc nie może odmówić… Podczas zabiegu wszczepienia nowatorskiej protezy u weterana dochodzi do krwotoku. Owen i Callie robią wszystko, co w ich mocy by zachować tego pacjenta przy życiu… Dr Herman jest przekonana, że ma nieoperacyjnego guza mózgu, więc korzysta z resztek życia… siejąc zgorszenie na chirurgii. A wydawało się, że na tym oddziale w szpitalu Gray Sloan w Seattle już żaden romans nie zdoła wzbudzić sensacji. Tymczasem Arizona wierzy, że w przypadku jej mentorki nie wszystko stracone, i wykrada jej dokumentację medyczną, by skonsultować się z Amelią.

Emisja: PREMIERA – 229. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 11:00
Doszło do wypadku samochodowego. Jest ponad dwadzieścia osób rannych. Wszystko wskazuje na to, że kobieta rozmyślnie zjechała z mostu do wody. Z premedytacją chciała zabić swojej dzieci? Tylko Meredith nie wierzy, że to było rozszerzone samobójstwo i dokonuje odkrycia na wagę życia tej pacjentki… Jackson i April dowiadują się, że ona nosi śmiertelnie chory płód. Trauma jest tak wielka, że oboje są na granicy załamania nerwowego. Wszyscy współczują nieszczęśliwej matce i są zgodni, nawet jej mąż, że April nie powinna przychodzić do pracy. Ona jednak decyzuje się operować… Arizona złamała procedury, wykradając dokumentację medyczną swojej mentotki, by skonsultować jej przypadek z dr Shepherd. Amelia podejmuje się tej ryzykownej operacji na mózgu, ale pacjentka – dr Herman nie wyraża zgody, bo nie wierzy już w ocalenie. Derek wyjechał do Waszyngtonu. Pod jego nieobecność Meredith usiłuje pogodzić życie prywatne z zawodowym, zatrudniając nianię.

Emisja: PREMIERA – 230. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 12:00
Sytuacja jest beznadziejna, mimo to April i Jackson kłócą się o los ich dziecka. April jest optymistką – robi ponownie badanie USG, bo wierzy, że ich syn nie jest w najgorszym stadium nieuleczalnej choroby. Jackson nalega, by ustalili, co zrobią, gdy potwierdzi się koszmarna diagnoza. Różnice światopoglądowe w tym małżeństwie i w tej traumatycznej sytuacji wydają się nie do pogodzenia. Tymczasem Callie i Owen – oboje po przejściach i samotni – znów zaczynają randkować. Callie aranżuje randkę dla Owena i… sama otrzymuje kuszącą propozycję. Tymczasem Meredith, Maggie i Miranda będą razem usuwać guza u pacjentki, która znalazła miłość swojego życia dzięki fascynacji „Odyseją”. Okazuje się, że ten nowotwór to wyjątkowo perfidny twór, niczym Cyklop, więc do walki z nim zostają uruchomione najnowocześniejsze zdobycze techniki medycznej.

Ślad

Emisja: 74. odcinek – 2.02.2021; wtorek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
Podczas castingu, prowadzonego w stacji telewizyjnej, celebryta i playboy Michał Burzyński poznaje atrakcyjną dziewczynę Marię Janicką. Trzy miesiące później rodzice Michała, Józef i Wioletta Burzyńscy, producenci w stacji, otrzymują kartkę z żądaniem okupu za Marię i informacją, że dziewczyna jest w ciąży z ich synem. Michał nie pamięta dziewczyny, więc CWŚ usilnie stara się ustalić jej tożsamość. Trop internetowy prowadzi do przyjaciółki porwanej Marii, Barbary Chudzik i jej męża, którzy jako jedyni mogli wiedzieć o ciąży Marii. Przy zatrzymaniu sprawców porwania okazuje się, że chwilę wcześniej ktoś uwolnił z ich rąk Marię i dotkliwie pobił, starając się przerwać ciążę. Ciąża okazuje się fikcją, którą Maria uknuła, aby wzbudzić zazdrość przyjaciółki. Podejrzenia o pobicie padają na sekretarkę Michała, Kamilę Słowik, która jest w nim skrycie zakochana. Kamila ma jednak solidne alibi…

Azyl

Emisja: 2.02.2021; wtorek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Panic Room
Kraj i rok produkcji: USA, 2002
Reżyseria: David Fincher
Obsada aktorska: Jodie Foster, Kristen Stewart, Forest Whitaker, Jared Leto, Patrick Bauchau

Doskonały thriller w reżyserii mistrza amerykańskiego kina, Davida Finchera („Siedem”, „Zaginiona dziewczyna”, „The Social Network”) z Jodie Foster (zdobywczynią 2 Oscarów) i Forestem Whitakerem (Oscar i Złoty Glob) w rolach głównych. Do luksusowego domu w centrum Nowego Jorku, należącego niegdyś do ekscentrycznego milionera, wprowadza się po rozstaniu z mężem, Meg Altman (Foster) i jej córka, Sarah (Kristen Stewart – gwiazda cyklu „Zmierzch”). Oprócz niezliczonych pokoi i zakamarków w mieszkaniu znajduje się „Azyl”- opancerzone, zamykane na elektroniczny zamek pomieszczenie, w którym można schronić się na wypadek niebezpieczeństwa – na przykład włamania. Meg nie przeczuwa, jak szybko przyjdzie jej z niego skorzystać. Już pierwszej nocy w jej domu pojawiają się trzej włamywacze (jednego z nich, Juniora, gra laureat Oscara, Jared Leto). Meg wraz z córką udaje się skryć w „Azylu”. Okazuje się jednak, że celem rabusiów jest właśnie schron, w którym zmarły milioner ukrył coś bardzo cennego. Włamywacze chcą się tam dostać za wszelką cenę. Matka z córką znajdują się w śmiertelnej pułapce.


Środa; 3.02.2021

Ślad

Emisja: 75. odcinek – 3.02.2021; środa; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Marcin Ziębiński
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
Funkcjonariusze CWŚ prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa dyrektora Domu Kultury w podwrocławskiej miejscowości Niepołów – Mirosława Boleckiego. Narzędziem zbrodni był pistolet parabellum, skradziony z lokalnego muzeum historycznego. W gabinecie ofiary został splądrowany sejf. CWŚ w toku śledztwa ustala, że sejf otwierała między innymi pracownica domu kultury, Dagmara Klucznik. Kobieta przyznaje się do kradzieży, ale twierdzi że nie ma nic wspólnego z zabójstwem. Operacyjni zatrzymują Antoniego Staniewicza, szefa miejscowego chóru, który był w konflikcie z Boleckim. Podejrzana jest też Agata Nowaczyńska, życiowa partnerka dyrektora muzeum, w którym przechowywany jest cenny obraz pod tytułem „Cień nad miastem”. Jednak więcej poszlak wskazuje właśnie na Staniewicza, któremu Bolecki odebrał radość życia, wyrzucając go z pracy w Domu Kultury…

Burleska

Emisja: 3.02.2021; środa; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Burlesque
Kraj i rok produkcji: USA, 2010
Reżyseria: Steve Antin
Obsada aktorska: Cher, Christina Aguilera, Eric Dane, Alan Cumming, Stanley Tucci, Kristen Bell, Peter Gallagher, Cam Gigandet

Musical. Ali (Christina Aguilera), dziewczyna z małego miasteczka obdarzona wspaniałym głosem, decyduje się na ucieczkę od codziennych trudów i niepewnej przyszłości i podąża za swoimi marzeniami do Los Angeles. Po serii niepowodzeń Ali trafia do The Burlesque Lounge – majestatycznego, ale podupadającego teatr, w którym wystawiane są rewie. Szokujące kostiumy i śmiała choreografia zachwycają Ali. Zdeterminowana i nieugięta dziewczyna dostaje pracę kelnerki od Tess (Cher), właścicielki klubu i gwiazdy rewii. Wkrótce potem zaprzyjaźnia się z jedną z tancerek (Julianne Hough), znajduje wroga w zazdrosnej o jej talent, gwiazdce (Kristen Bell), i zdobywa uczucie Jacka (Cam Gigandet), barmana i muzyka. Dzięki pomocy kierownika sceny (Stanley Tucci) i skrywającego swoją tożsamość płciową gospodarza show (Alan Cumming), Ali pokonuje drogę od baru na scenę. Jej spektakularny głos przywraca The Burlesque Lounge jego dawną świetność. Wtedy pojawia się charyzmatyczny przedsiębiorca (Eric Dane) z kuszącą propozycją.


Czwartek; 4.02.2021

Ślad

Emisja: 76. odcinek – 4.02.2021; czwartek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Maciej Dutkiewicz
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)

Serial kryminalny
Z bagażnika samochodu uszkodzonego podczas wypadku samochodowego wypadły zwłoki półnagiej dziewczyny – Ireny Hnatiuk. Głównymi podejrzanymi w sprawie są bracia Jaszczenko, ale ci nie przyznają się do winy i obwiniają siebie nawzajem. Cała trójka pracowała w domu bogatej rodziny Janiszewskich. Niespodziewanie okazuje się, że Jaszczenko nie są tymi, za kogo się podają. Wychodzi też na jaw, że wraz z Irenką wchodzą w skład tej samej grupy złodziei ze Lwowa. Śledczy CWŚ przypuszczają, że motywem zbrodni był podział skradzionego łupu. Może okazać się jednak, że szajka złodziei ma na sumieniu mniej grzechów, niż im się przypisuje, a zaskakującą rolę w sprawie odgrywa najmniej podejrzewany, jednak najbardziej irytujący świadek – rozpieszczony syn Janiszewskich…

Terminator 3: Bunt maszyn

Emisja: 4.02.2021; czwartek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Terminator 3: Rise of the Machines
Kraj i rok produkcji: USA, Niemcy, Wielka Brytania – 2003
Reżyseria: Jonathan Mostow
Obsada aktorska: Arnold Schwarzenegger, Nick Stahl, Kristanna Loken, Claire Danes,
David Andrews, Mark Famiglietti

Wielki przebój kinowy. Trzecia odsłona kultowego cyklu, wymyślonego przez Jamesa Camerona. Dziesięć lat po wydarzeniach z drugiej części dorosły już, John Connor (Nick Stahl) żyje w przeświadczeniu, że dzień zagłady nie został do końca powstrzymany. Jego przeczucia okazują się słuszne, gdy z przyszłości po raz trzeci zostaje wysłany robot, T-X (Kristianna Loken), który przybiera postać pięknej kobiety. O wiele potężniejszy od swoich poprzedników model ma na celu zlikwidowanie Johna Connora. Z misją ratunkową przybywa na Ziemię stary znajomy z poprzednich części cyklu, Terminator T-850 (Arnold Schwarzenegger), który musi ochronić także przyszłą żonę przywódcy ruchu oporu, Kate Brewster (Claire Danes – gwiazda serialu „Homeland”). Rozpoczyna się ostateczna walka, od której zależeć będą losy ludzkości. Niezwykłe efekty specjalne, oszałamiające sekwencje akcji i scenariusz, który nie przestaje zaskakiwać sprawia, że mamy do czynienia z rozrywką na najwyższym poziomie.


Piątek; 5.02.2021

Ślad

Emisja: 77. odcinek – 5.02.2021; piątek; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Reżyseria: Michał Węgrzyn
Obsada aktorska: Anita Jancia (podinspektor Renata Różańska), Mariusz Jakus (nadkomisarz Rafał Walczak), Aleksandra Hamkało (Anna Szpunar), Cezary Łukaszewicz (śledczy Artur „Kot” Kotowicz), Kamil Szeptycki (Tomek Bączyk), Krzysztof Wach (Sebastian Wrona), Wojciech Starostecki (dr Piotr Romański), Piotr Witkowski (podkomisarz Bartosz Majski), Agnieszka Kawiorska (Małgorzata Mazurek), Marta Jaryczewska (Kinga Bielska), Michał Gadomski (Jędrzej Lisowski), Paulina Mikuśkiewicz (Julia Sulimowska), James Malcolm (Jacek Zaręba), Zuzanna Pawlak (Ilona Andrzejewska)


Serial kryminalny
Gabriela Szewczyk ma 22 lata. Za namową siostry decyduje się zostać zastępczą matką (surogatką) dla małżeństwa Wilczyńskich. Ci zapewniają jej opiekę i płacą za donoszenie ciąży. Tuż przed porodem Gabriela udaje się na zakupy do centrum handlowego i tu zaczyna rodzić. W zamieszaniu ochroniarz prosi przypadkową osobę, aby zawiozła rodzącą kobietę do szpitala. Kilka godzin później Gabriela zostaje znaleziona za miastem w lesie. Dziewczyna jest w ciężkim stanie. Urodziła, ale dziecko zniknęło. Policja nie potrafi wyjaśnić, co się stało. Do akcji wkracza CWŚ. Śledczy muszą ustalić przebieg porwania i kto za nim stoi. Wpadają na trop właściciela samochodu, który zabrał rodzącą z parkingu. Jednak mężczyzna twierdzi, że nic o tym nie wie, bo jego auto tego dnia zostało skradzione. Kolejną osobą podejrzaną jest Marta Jarosławska, była kochanka ojca dziecka surogatki. Kobieta chciała się zemścić na byłym kochanku. Niestety, i ten trop okazuje się ślepą uliczką. Śledczym udaje się odnaleźć skradziony samochód, znajdują w nim ślady świadczące o porodzie, ale złodziej, który skradł auto przedstawia inną – zaskakującą wersję wydarzeń.

Niesamowity Spider-Man

Emisja: 5.02.2021; piątek; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Amazing Spider-Man, The
Kraj i rok produkcji: USA, 2012
Reżyseria: Marc Webb
Obsada aktorska: Andrew Garfield, Denis Leary, Emma Stone, Martin Sheen, Rhys Ifans,
Sally Field

Wielki przebój kinowy, zrealizowany w technologii 3D; pełen akcji, rewelacyjnych efektów specjalnych i sporej dawki humoru. Nowa ekranizacja kultowego komiksu cofa się do początków historii Człowieka-Pająka.
Nastoletni samotnik, Peter Parker (Andrew Garfield) nieustannie próbuje odkryć sekret ze swojej przeszłości. Usiłuje dowiedzieć się, co naprawdę stało się z jego rodzicami – porzucili go, gdy był jeszcze dzieckiem. Chłopak jest wychowywany przez stryja Bena (Martin Sheen) i jego żonę, May (Sally Field). Chodzi jeszcze do liceum, gdzie podkochuje się w ślicznej koleżance o imieniu Gwen (Emma Stone). Tajemnicza teczka, którą zostawił mu ojciec (Campbell Scott), doprowadza go do doktora Curta Connorsa (Rhys Ifans). Ale były współpracownik Richarda Parkera nie chce wyjawić jego synowi prawdy. Tymczasem niedługo potem Peter zostaje ukąszony przez pająka o zmodyfikowanym DNA. W jednej chwili wyobcowany nastolatek zamienia się w obdarzonego nadnaturalnymi umiejętnościami Spider-Mana. Wówczas Connors odsłania przed nim swoje drugie, ponure oblicze. Odkrycie rodzinnego sekretu ukształtuje przeznaczenie i wpłynie na przyszłość Petera jako Spider-Mana, stawiając go twarzą w twarz z mrocznym alter ego Connorsa – Jaszczurem…

„Niesamowity Spider-Man” to czwarty film wytwórni Columbia Pictures, powstały na podstawie popularnych komiksów Marvela i jednocześnie pierwszy ze zmienioną koncepcją superbohatera oraz nowym aktorem w roli głównej – rewelacyjnym Andrew Garfieldem, który zabłysnął w „The Social Network” i był nominowany do Złotych Globów, a nominację do Oscara otrzymał za rolę w dramacie wojennym „Przełęcz ocalonych”. W „Niesamowitym Spider-Manie” partnerują mu: laureatka Oscara, Emma Stone (znana z filmów: „Łatwa dziewczyna”, „Służące” i „La La Land”), zdobywca Złotego Globu – Martin Sheen („Czas Apokalipsy”, „Prezydencki poker”) i dwukrotna laureatka Oscara – Sally Field („Norma Rae”, „Miejsca w sercu”) oraz nominowany do nagrody BAFTA – Rhys Ifans („Notting Hill”, „Anonimus”). Po sukcesie „Niesamowitego Spider-Mana” na jego motywach powstała gra komputerowa pod tym samym tytułem, a dwa lata później na ekranach kin całego świata pojawiła się druga część tego filmowego cyklu.Sobota; 6.02.2021

Zawsze warto

Kraj i rok produkcji: Polska, 2019 – Sezon 1
Reżyseria: Marta Karwowska, Bartosz M. Kowalski, Michał Rogalski Obsada aktorska: Weronika Rosati (jako Marta), Julia Wieniawa (Ada), Katarzyna Zielińska
(Dorota), Maks Balcerowski (Igor), Mariusz Bonaszewski (Witold), Karol Dziuba (Jerzy), Jacek Knap (Marek), Aleksy Komorowski (Sebastian), Hubert Kułacz (Daniel), Bartłomiej Kotschedoff (Rafał), Tosia Litwiniak (Iza), Paweł Ławrynowicz (Łukasz), Dariusz Majchrzak (Italian), Dominika Pasternak (Patrycja), Małgorzata Pieczyńska (Maria, matka Marty), Gabriela Świerczyńska (Majka), Stefan Wójcik (Antek)

Serial obyczajowy
Emisja: 4. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 14:00
Łukasz stara się przekonać Dorotę, by rzuciła pracę w banku. Twierdzi, że jest to zajęcie zdecydowanie poniżej jej możliwości. Namawia żonę, aby została z dziećmi w domu i przez najbliższy rok przygotowywała się do powrotu na przerwane studia informatyczne. Policjant zgarnia Adę spod szkoły Doriana i wiezie na komisariat. Dziewczyna nie przyznaje się do udziału w napadzie – twierdzi, że na miejscu zbrodni znalazła się przypadkowo. Będzie zeznawać wyłącznie w obecności swojego adwokata – po raz kolejny z odsieczą przybywa Marek. Marta, na mocy zawartej z ojcem umowy, przejmuje sprawę Jerzego Zajdla. Mężczyzna coraz intensywniej zabiega o jej względy. Marta i Jerzy przypadkowo wpadają na siebie w klubie. Wypity alkohol sprawia, że Pani mecenas się rozluźnia…

Emisja: 5. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 15:00
Rodzice Marty odnawiają śluby. W trakcie rodzinnej uroczystości, w wyniku niewybrednych komentarzy najbliższej rodziny, Marta w końcu pozwala sobie na szczerość. Podczas rodzinnego wypadu do aquaparku Dorota robi rodzinne zdjęcia telefonem Łukasza. Zauważa całą serię nieodebranych połączeń od tajemniczej Patrycji. Italian nie daje się spławić i nadal szantażuje Adę. Grozi, że jeśli dziewczyna nie spotka się ze starym klientem, jej synowi może stać się krzywda. Ada postanawia zakończyć ten układ i ma plan, jak to zrobić.

Emisja: 6. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 16:00
Łukasz wykorzystuje dzieci, by zmusić Dorotę do pozostania w domu. Kobieta nadal ukrywa przed mężem, że ich córka chodzi na lekcje tańca i przygotowuje się do konkursu. Majka motywuje Dorotę, żeby zawalczyła o siebie i przestała liczyć się tak bardzo ze zdaniem męża. Marta zajmuje się Antkiem, podczas gdy Rafał odbiera żonę z lotniska. Kobieta przypadkiem staje się świadkiem niepokojącej rozmowy telefonicznej Aśki. Ada zaczyna realizować swój plan uwolnienia się od Italiana. Chce zacząć ormalne życie i odzyskać prawa do opieki nad Dorianem. Na początek, podejmuje pracę w kawiarni i
wysyła Wardeckiemu zdjęcia z ich ostatniego spotkania. Nie spodziewa się jednak ostrej reakcji mężczyzny.

Gliniarze

Emisja: 382. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 20:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019 (Sezon 7)
Reżyseria: Tomasz Olejarczyk, Krzysztof Kalisiak, Agnieszka Mazanek, Tomasz Średniawa
Obsada aktorska: Ewelina Ruckgaber (jako st.asp. Natalia Nowak), Piotr Mróz (st.asp. Kuba
Roguz), Arkadiusz Krygier (asp. sztab. Olgierd Mazur), Tomasz Skrzypniak
(st. asp. Krystian Górski), Magdalena Woźniak (podinsp. Monika Kruczkowska),
Joanna Mądry (asp. sztab. Agnieszka Walczak), Aleksander Mackiewicz (asp.
sztab. Adam Bogusz)

Serial paradokumentalny; docu-crime
Na komendę zgłasza się młody człowiek, mówiąc, że przed laty był świadkiem zabójstwa. Mimo że mężczyzna jest wyraźnie zaburzony, Monika Kruczkowska otwiera stare śledztwo, mogące pasować opisem do zeznań chłopaka. Badając na nowo nierozwiązaną przed laty sprawę zaginięcia nastolatki, detektywi odkrywają zaskakujące fakty… Tymczasem Natalia przeżywa huśtawkę uczuć w związku z planowanym ślubem z Łukaszem. Spotkanie z Edytą i szczera rozmowa uzmysłowi Natalii, jakie są jej rzeczywiste pragnienia i potrzeby.

Bez skrupułów

Emisja: 5. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 21:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2019
Scenariusz i reżyseria: Jacek Bromski
Obsada aktorska: Janusz Gajos (jako Nowicki), Andrzej Seweryn (Tadeusz Kawecki), Marta
Nieradkiewicz (Kaja), Olgierd Łukaszewicz (Generał Wilkosz), Danuta Stenka
(Krystyna), Piotr Stramowski (Adamski), Andrzej Konopka (Nogaj), Mateusz
Kościukiewicz (Solarz), Maciej Maleńczuk (Konarski), Krzysztof Stroiński (Kaziak), Marcin Czarnik (Leon „Smok” Smoczyński), Olena Leonenko-Głowacka (Tamara Kawecka), Ewa Kasprzyk (Paulina), Artur Żmijewski (Ryszard Kramer), Andrzej Zieliński (Melchior), Sławomir Orzechowski (Wacławski)

Miniserial sensacyjny
Wacławski zostaje zawieszony po tym, jak wypuścił dilera narkotyków, zatrzymanego przez Kaję. Jego następcą zostaje Smok. Teraz na jego barkach spoczywa rozwiązanie sprawy tajemniczych morderstw w restauracji Somelier. Kawecki spotyka się z Nowickim, postanawia zagrać w otwarte karty. Mówi Nowickiemu, że wie, iż to on utrudnia mu prowadzenie interesów, i proponuje rozejm. Kawecki podejrzewa, że Zosia może być jego wnuczką, składa Kai lukratywną propozycję…

Mayday

Emisja: 1. odcinek – 6.02.2021; sobota; g. 22:00
Kraj i rok produkcji: Polska, 2020
Reżyseria: Sam Akina
Obsada aktorska: Piotr Adamczyk (jako Janek), Adam Woronowicz (Staszek), Weronika Książkiewicz (Marysia), Anna Dereszowska (Basia), Bartosz Porczyk (Iwo), Andrzej Grabowski (Inspektor Piotrowski), Kamil Kula (Starszy Inspektor), Krzysztof Czeczot (Nowak), Tomasz Oświeciński (Iwan), Aleksandra Milicevic (Ginekolog), Sandra Staniszewska-Herbich (Panna Młoda), Wojciech Czerwiński (Rafał), Ewa Kasprzyk (Szefowa Salonu)

Serial komediowy
„Mayday” to dzieło twórcy takich kinowych przebojów, jak: „Planeta Singli 2” i „Planeta Singli 3” oraz współscenarzystki hitów: „Lejdis” i „Śniadanie do łóżka”. Ten miniserial powstał z inspiracji teatralnym i kinowym hitem, pod tym samym tytułem!
Jeden mężczyzna, dwie żony i setki kłopotów, w których nie pomoże żadne „mayday” ani „S.O.S”! Głównym bohaterem tej przezabawnej opowieści jest Janek Kowalski (Piotr Adamczyk) – spokojny taksówkarz, który… jest bigamistą. Prowadzi podwójne życie – jest mężem Basi (Anna Dereszowska), z którą mieszka w Warszawie oraz… Marysi (Weronika Książkiewicz), z którą dzieli piękny dom na obrzeżach stolicy. Żadna z kobiet nie wie nic o istnieniu tej drugiej. Dzięki umiejętnemu lawirowaniu między dwiema żonami wszystko jakoś się układa… do czasu, kiedy pewnego dnia na głowę Janka spadną dodatkowe, pozamałżeńskie kłopoty. Ryzyko, że któraś z jego ukochanych dowie się o podwójnym związku wzrasta dramatycznie, gdy w wyniku pobicia trafia on do szpitala i… policjant prowadzący śledztwo w tej sprawie, inspektor Piotrowski (Andrzej Grabowski) zaczyna zadawać coraz więcej niewygodnych pytań. Bohaterowi nie starcza już wymówek, aby ukryć prawdę. Na szczęście z pomocą przychodzi mu znajomy Staszek (Adam Woronowicz). Lawina zdarzeń, pomyłek i zwrotów akcji przerosną ich wielokrotnie… a to dopiero początek. Każde wymyślone na poczekaniu męskie kłamstewko będzie miało kolosalne skutki!


Niedziela; 7.02.2021

Świat według Kiepskich

Kraj i rok produkcji: Polska, 2020
Reżyseria: Okił Khamidov
Obsada aktorska: Andrzej Grabowski (jako Ferdek Kiepski), Marzena Kipiel-Sztuka (Halinka), Barbara Mularczyk (Mariola), Ryszard Kotys (Marian Paździoch), Renata Pałys (Helena Paździochowa), Bartosz Żukowski (Walduś), Anna Ilczuk (Jolasia), Dariusz Gnatowski (Arnold Boczek), Andrzej Gałła (Prezes Kozłowski) i inni

Serial komediowyodcinek

205 odcinek Emisja: 7.02.2021; niedziela; g. 19:45
Z gazety Ferdek dowiaduje się, że potrzebni są śmiałkowie do tajemniczego przedsięwzięcia. Zgłasza swoją gotowość, nie przewidując, że stanie się półczłowiekiem-półmaszyną w rękach nieobliczalnego szaleńca…

206 odcinek – Emisja: 7.02.2021; niedziela; g. 20:20
Halina i Ferdek przygotowują się do wyjazdu do wujka. Cała rodzina pomaga im w pakowaniu walizki. Po wyjeździe rodziców Mariolka zaprasza do domu kolegę, który obiecał jej wywołać diabła.

Ewolucja

Emisja: 7.02.2021; niedziela; g. 21:00
Tytuł oryginalny: Evolution
Kraj i rok produkcji: USA, 2001
Reżyseria: Ivan Reitman
Obsada aktorska: David Duchovny, Orlando Jones, Julianne Moore, Seann William Scott

Komedia science-fiction. Pewnego dnia na Ziemię spada sporych rozmiarów meteoryt z jednokomórkowymi organizmami, które błyskawicznie ewoluują w przerażających kosmitów, zdolnych położyć kres panowaniu człowieka na naszej planecie. Szczególnie grozę budzi fakt, że obce organizmy równie szybko rozmnażają się, co adaptują się w nowym środowisku. Ale nie to okazuje się najgorsze. Los ludzkości trafia w ręce czwórki całkowicie przypadkowych osób: uniwersyteckiego profesora Iry Kane’a (David Duchovny), jego przyjaciela, geologa Harry’ego Blocka (Orlando Jones), domorosłego strażaka Wayne’a Greena (Seann William Scott, znany z filmu „Stary, gdzie moja bryka?”) oraz Allison Reed (Julianne Moore) – pani naukowiec, pracującej dla rządu federalnego. Z każdą chwilą kosmiczne znalezisko staje się coraz bardziej niebezpieczne. Czy ta drużyna ziemskich nieudaczników zdoła zatrzymać ewolucję Obcych?

„Ewolucja” to widowiskowa komedia science-fiction, w reżyserii Ivana Reitmana – twórcy przebojowych „Pogromców duchów” (1984). W obsadzie prym wiodą: David Duchowny (wprost z planu serialu „Z archiwum X” i wyluzowany jak nigdy dotąd) i Julianne Moore (dwukrotnie nominowana do Oscara) oraz kosmici rodem z „Facetów w czerni”. Oprócz gwiazd na odrębne słowa uznania bowiem zasługują… Obcy, a konkretnie efekty specjalne, które na potrzeby tego filmu stworzył Phil Tippett, wcześniej z powodzeniem pracujący nad przywróceniem do życia dinozaurów w „Jurassic Park” i który odpowiada za legiony ogromnych owadów z kosmosu w „Starship Troopers”.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ