Na nowe odcinki „Sprawiedliwych – Wydziału Kryminalnego” Czwórka zaprasza od  1 marca o godz. 20.30, jak zawsze – od poniedziałku do czwartku.


Co tej wiosny czeka widzów i bohaterów serialu?  Z pewnością nie będą się nudzić. Między Górską a Jaworem toczyć się będzie niejasna gra, związek Pauliny z Głowackim rozkwitnie, a Walczak trafi do… klasztoru!
Z kolei Ola zyska nowego wielbiciela, Kopczyk będzie musiał zmierzyć się ze swoimi lękami, a Gawlikowie – z wyjątkowo nieznośną i zuchwałą nastoletnią podopieczną.Akcja nowego sezonu rozpoczyna się trzy tygodnie po wydarzeniach z finału jesiennej serii, kiedy Daga Górska (Magdalena Margulewicz) omal nie zginęła, śledząc Tomka Jawora (Michał Kitliński).
Teraz Daga powoli odzyskuje siły, ale daleko jej do dawnej formy – ma wyraźne kłopoty z pamięcią, ale czy tylko to ją dręczy? Lekarze nie wiedzą, jak uraz głowy może się jeszcze odbić na funkcjonowaniu jej mózgu, co bardzo martwi naczelnika Edwarda Kubisa (Marek Włodarczyk). Tymczasem Jawor  prowadzi sprawy w pojedynkę lub z pomocą Janusza Wojtali (Sasza Reznikow).  Jednocześnie próbuje wybadać, ile tak naprawdę Górska zobaczyła w domu Stopki i ile z tego pamięta.  Daga jednak niewiele mówi – czy to skutki urazu czy może nieufność w stosunku do partnera?

Kubę Walczaka (Michał Mrozek) zastajemy w zakonie… Czyżby postanowił zamienić policyjną „blachę” na różaniec?  Na komendzie wszyscy wiedzieli, że po ostatnich przejściach – zwłaszcza po tym, jak dowiedział się, że nie jest ojcem dziecka Magdy – Walczak potrzebuje zmiany otoczenia i czasu, żeby się pozbierać. Jednak wieść o miejscu jego pobytu wywołuje zdumienie i niedowierzanie pomieszane z rozbawieniem. Paulinie, zaszokowanej jego widokiem w habicie, Kuba oznajmia, że po historii z Magdą zaczął doceniać uroki celibatu… Jednocześnie prosi ją o pomoc w pewnej sprawie.

Paulina Wach (Kamila Ścibiorek) dla odmiany jest nareszcie w szczęśliwym, dojrzałym związku. Oboje z Piotrem Głowackim (Tomasz Sobczak) czują, że to jest to, również Agata (Anna Tomaszewska) cieszy się, że matce wreszcie ułożyło się w miłości, ale jest ktoś, kto nie może się z tym pogodzić, przez co dojdzie do bolesnej konfrontacji.
Marek (Jędrzej Taranek) i Staszek (Piotr Miazga) Gawlikowie, i tak już stremowani przed wizytą matki, wpadają w popłoch, kiedy okazuje się, że „Mamusia” postanowiła przyspieszyć swój przyjazd. Mylą się jednak, myśląc, że okropny bałagan, jakiego nie zdążyli ogarnąć w mieszkaniu, to ich największy problem. Na celowniku matki znajdą się ich sprawy osobiste i plany na przyszłość. Czyżby zwiastowało to koniec pewnej ery w życiu braci Gawlików? Jedno jest pewne: krótki pobyt matki w ich domu będzie miał długofalowe konsekwencje. Próbując znaleźć dodatkowe źródło dochodów,  Gawlikowie poznają pewną rozwydrzoną i skłonną do ryzyka nastolatkę.  Nawet dla starych wygów, którzy niejedno w życiu przeszli, pilnowanie jej może się okazać trudniejsze i bardziej ryzykowne niż sądzili…

Krzysiek Kopczyk (Dariusz Siastacz) nie jest w najlepszym nastroju – kolejne urodziny przypominają mu o tym, że się starzeje, a w dodatku boryka się ze wstydliwym dla niego problemem zdrowotnym. Ola Latoszek (Gabriela Oberbek) oczywiście nie zostawi go samemu sobie. Jej nadopiekuńczość  w stosunku do niego znów okaże się zbawienna, zwłaszcza, że przez swoje lęki i obawy Krzysiek będzie się zachowywał jak dziecko.  Przy okazji Ola pozna sympatycznego lekarza, Irka (Marek Kaliszuk), który od pierwszej chwili będzie pod dużym jej urokiem.

Na komendzie, jak zwykle, nie zabraknie wyzwań zawodowych dla kryminalnych, w tym spraw makabrycznych i bulwersujących przestępstw. W śledztwach jak zwykle nieoceniona okaże się pomoc niezrównanych techników kryminalistyki, Bolka Kowalskiego (Tomasz Radawiec) i Jara Wiśniewskiego (Jakub Grzybek) oraz patolog Julii Pakulskiej (Magdalena Szczerbowska). Julia i Bolo z kolei będą musieli szukać pomocy śledczych, by rozwiązać zagadkę zwłok podrzuconych na ich „farmę trupów” i ratować swój zagrożony projekt badawczy. Tymczasem prokurator Jagiełło (Przemysław Kapsa), odkąd pojawiła się na jego drodze Malwina (Katarzyna Konieczna), szczęśliwie nie żyje już tylko pracą. Znacznie zyskał też w oczach kryminalnych na tle przysłanego z Warszawy prokuratora Janika (Przemysław Kozłowski), który nadal daje się wszystkim we znaki.

Odc. 442 – emisja: poniedziałek, 1 marca, godz. 20.30
Od wydarzeń z finału poprzedniego sezonu minęło kilka tygodni. Daga Górska została już wypisana ze szpitala, ale nadal nie doszła do pełnej sprawności. Śledztwo w sprawie zamachu na nią i na Mirosława Stopkę utknęło w martwym punkcie. Życie na komendzie toczy się jednak dalej, a Tomek Jawor pracuje sam. Kubis i Jagiełło mają dla niego nietypowe zlecenie. Z więzienia wyszedł Marek Dziedzic, skazany wiele lat temu za zgwałcenie i zamordowanie młodej dziewczyny. Niedawno prokuratura ustaliła, że w śledztwie popełniono błędy i Dziedzic jest najprawdopodobniej niewinny. Ojciec zamordowanej jest jednak przekonany, że na wolność wypuszczono zbrodniarza. Nie ma zamiaru pozostawić tej sprawy bez rozwiązania.

Odc. 443 – emisja: wtorek, 2 marca, godz. 20.30
Paulina Wach cieszy się szczęśliwą relacją, jaką udało jej się stworzyć z Piotrem Głowackim, lekarzem z pogotowia ratunkowego. Jej córka, Agata, właśnie wyjeżdża na zieloną szkołę, a Paulina i Piotr będą na kilka dni mieli mieszkanie tylko dla siebie. Kuba Walczak, który w finale ubiegłego sezonu nieomal nie został ojcem, ciężko przeżył tamte wydarzenia. Bierze kilka dni wolnego w pracy – ale zamiast wyjechać na urlop, trafia… za mury klasztoru. Jak się okazuje, nawet tam znajdzie się zajęcie dla sprawnego śledczego. Bracia zakonni są zaniepokojeni podejrzaną aktywnością, jaką ktoś prowadzi w przyklasztornym ogrodzie. Kuba wkrótce będzie musiał włączyć w śledztwo również Paulinę.

Odc. 444 – emisja: środa, 3 marca, godz. 20.30
Bracia Gawlikowie zajmują się sprawą napadu rabunkowego na kościół. Proboszcz, który odkrył przestępstwo, zauważył i rozpoznał jednego ze złodziei, toteż sprawa wygląda na prostą. Marek i Staszek aresztują rabusiów i odzyskują skradzione łupy. Kiedy jednak policja znajduje auto włamywaczy, okazuje się, że samochód nosi ślady wypadku i jest zachlapany ludzką krwią. Gawlikowie domyślają się, że tamtego wieczora pod kościołem musiało zdarzyć się coś więcej. Sami mają nieoczekiwany kłopot. Ich mama zapowiedziała, że wpada do Wrocławia z wizytą. Marek i Staszek pospiesznie doprowadzają dom do porządku – ale mama jasno tłumaczy im, że chodzi o coś więcej. Powinni zrobić porządek, ale ze swoim życiem…

Odc. 445 – emisja: czwartek, 1 marca, godz. 20.30
Krzysztof Kopczyk obchodzi swoje kolejne urodziny. Doświadczonego policjanta coraz mocniej trapią rozmaite kłopoty zdrowotne, naturalne dla jego wieku. Kopczyk nie ma zresztą zamiaru organizować żadnej uroczystości, traktując ten dzień raczej jako smutną okazję. Jednak niezawodna Olka szykuje dla niego niespodziankę. Tymczasem razem prowadzą sprawę śmierci taksówkarza, który we własnym aucie został porażony paralizatorem. Kopczyk i Latoszek sprawdzają ostatnich klientów kierowcy, licząc, że znajdą wśród nich mordercę. Jeden z nich, Jacek Rybka, kompletnie nie przypomina sobie, by tamtego wieczora gdziekolwiek jechał taksówką. Policjanci są przekonani, że wpadli na trop, który zaprowadzi ich do celu.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    AKCEPTUJĘ